Korzyści zdrowotne wynikające z eskpozycji na słońce mogą przeważyć nad ryzykiem dla osób mieszkających na obszarach o ograniczonym nasłonecznieniu.
Jakość snu wpływa na funkcjonowanie i starzenie się skóry. U osób słabo sypiających nasilone są oznaki starzenia się skóry i wolniej przebiega regeneracja po różnych stresorach środowiskowych, takich jak zaburzenia bariery ochronnej skóry lub promieniowanie ultrafioletowe (UV).
Kremy przeciwsłoneczne chronią naczynia krwionośne skóry przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV), wpływając na ich rozszerzenie. Pot na skórze także może zapewniać ochronę naczyń skóry przed uszkodzeniami słonecznymi.
Jedzenie większych ilości ryb, w tym tuńczyka i innych ryb, niekoniecznie smażonych, może być związane z ryzykiem czerniaka złośliwego.
Według badaczy z Uniwersytetu Nowojorskiego, do częstszego występowania czerniaka przyczyniły się zjawiska kulturowe i historyczne, w tym zmiany w modzie i projektowaniu odzieży.
Eksperci sądzą, że zwiększona ekspozycja na promienie słoneczne - w szczególności UVA - może działać jako „interwencja" w zakresie zdrowia publicznego, jeśli okaże się, że w istocie powoduje zmniejszenie wskaźników śmiertelności z powoduCovid-19.
Stosowanie preparatów z przeciwutleniaczem występującym w wielu warzywach i owocach zapobiegło uszkodzeniom skóry, które prowadzą do powstawania zmarszczek.
Wiosna w pełni i chociaż pogoda najwyraźniej jeszcze nie zawsze o tym wie, przynosząc deszcz i chłód. Coraz częściej jednak mamy naprawdę słoneczne dni. Żeby się nimi bezpiecznie cieszyć, trzeba używać kremu ochronnego.
W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Nic dziwnego, że stęskniliśmy się za słońcem i po długiej jego nieobecności chętniej kierujemy ku niemu twarze. Niestety jednocześnie zapominamy o odpowiedniej ochronie stęsknionej za słońcem skóry. Zdarza się, że efektem takich zaniedbań jest reakcja uczuleniowa bądź poparzenie słoneczne. Jak rozpoznać i zaradzić tym problemom, podpowiada mgr farmacji Ewa Kłosowska z wrocławskiej Apteki Medicover.
Prosty w użyciu plaster wskaże, czy ekspozycja naszej skóry na światło słoneczne nie jest nadmierna.
Wiadomo, że styl życia ma duży wpływ na to, jak wyglądamy i się czujemy. Przykładowo, ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i młodość, a namierne picie alkoholu przyspiesza strzenie się. To oczywiste, ale jest wiele nieuzasadnionych przekonań dotyczących określonych zachowań czy nawyków i ich oddziaływania na nasz wygląd oraz samopoczucie.
Nie warto stronić od światła słonecznego, bo dzięki niemu nasz organizm może syntetyzować witaminę D, ktora jest niezbędna do wielu procesów w ciele. Jednakże nadmiar promieniowania UV daje bardzo szkodliwe skutki - prowadzi do przedwczesnego starzenia się i grodzi poważnymi chorobami. Oto kilka najczęstszych pytań związanych z ochroną przeciwsłoneczną.
Podobno od wszystkiego można się uzależnić, a wiele zależy tu od naszej osobowości i pewnych czynników zewnętrznych. Okazuje sie, że opalanie się również może stać się nałogiem.
Sezon kąpieli słonecznych trwa w najlepsze. Tymczasem lekarze przypominają o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, czy nawet opalania na własnym balkonie, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem.
Nikotynamid, czyli witamina B3, może pomóc zapobiec czerniakowi, najgorszej postaci raka skóry. Nikotynamid jest obecnie stosowany w obniżaniu stężenia cholesterolu.