Jak dowodzą badania naukowe przeprowadzone w wielu laboratoriach świata m.in. w Polsce w Akademii Rolniczej we Wrocławiu przez profesora Jana Oszmiańskiego, owoce aronii mają niezwykle silne właściwości przeciwutleniające, a jej unikalne składniki - antocyjany aroniowe pomagają pozbyć się zmian rumieniowych, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych oraz zmniejszają stany zapalne i obrzęki. Kosmetyki polecane są szczególnie dla cery przesuszonej, wrażliwej, zmęczonej o kruchych naczynkach krwionośnych ze skłonnością do rozszerzania i pękania.
Ponad połowa (51 proc.) Polaków deklaruje, że używa okularów przeciwsłonecznych. Takie okulary częściej noszą kobiety (56 proc.) niż mężczyźni (47 proc.) – wynika z badania OMNIMAS, zrealizowanego przez TNS OBOP.
Jak można choć częściowo zminimalizować podczas słonecznego opalania ryzyko starzenia się skóry, zmniejszenia jej elastyczności, powstania zmarszczek głębokich, piegów, przebarwień, fotouczuleń czy wreszcie poparzeń słonecznych? Na pewno każdy z nas chce aby tegoroczne wakacje były pełne słońca, relaksu, bez oparzeń słonecznych i problemów z cerą.
Na polskim rynku pojawiła się seria kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji skóry po naświetlaniach promieniami X. Jest bardzo skuteczna dzięki zastosowaniu kwasu foliowego stymulującego podziały i regenerację zdrowych komórek skóry oraz chroniącego DNA komórek skóry przed promieniowaniem X i UV.
Jak podaje „International Journal of Cancer”, brunatnice zawierają składniki mogące być pomocnymi w zapobieganiu rakowi skóry.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej publikuje prognozy promieniowania ultrafioletowego. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ w czasie upałów i bezchmurnego nieba jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwe działanie promieni UV. Mogą one spowodować raka skóry, zaćmę, obniżenie odporności biologicznej. Indywidualna wrażliwość człowieka na promienie UV zależy od typu jego skóry.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca