Kupujący prezenty z okazji Pierwszej Komunii Św. wybierają upominki tradycyjne i znacznie skromniejsze niż w ubiegłych latach. Do łask powracają nieśmiertelne rowery i zegarki.
Na Walentynki poszukiwane są prezenty romantyczne, dalej śmieszne i eleganckie. Nie brakuje też odrobiny frywolności. Co ciekawe - kobiety o wiele częściej niż mężczyźni szukają w sieci pomysłów na prezenty z okazji Dnia Zakochanych.
Czy to możliwe, że prezenty zamiast św. Mikołaja roznoszą krasnoludki? Kto w postną wigilię śmie zajadać się pieczonym prosiakiem? Dlaczego niektórzy obchodzą Święta w styczniu? Wszystkich ciekawych zapraszamy w niezwykłą podróż po Europie.
Wydatki, pośpiech, marketing, komercjalizacja - w taki sposób coraz częściej określane są Święta Bożego Narodzenia. Czy marketing świąteczny może mieć jednak pozytywną stronę?
Mimo kryzysu Polacy nie zamierzają oszczędzać na świętach. Już od początku grudnia placówki handlowe i sklepy internetowe przeżywają oblężenie. W tym roku do sfinansowania upominków wykorzystamy przede wszystkim własne oszczędności.
Jakie prezenty kupimy w tym roku? Najbardziej popularne są kosmetyki. Zakup odzieży deklaruje aż 27 procent ludzi. Dalsze pozycje zajmują książki i biżuteria.
Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen radości i piękna. To również czas, w którym obdarowujemy się prezentami. Chcemy żeby prezenty sprawiały radość osobom, którym je wręczamy.
Przed Świętami Bożego Narodzenia liczba wysyłanych paczek gwałtowanie wzrasta. 21 grudnia to szczyt paczkowy dla firm kurierskich. Co zrobić, aby prezenty dotarły na czas?
Polscy konsumenci są optymistycznie nastawieni do tegorocznych zakupów przedświątecznych. Aż 61 procent Polaków deklaruje, że wyda na nie tyle samo lub więcej niż w ubiegłym roku - wynika z badania „Zakupy świąteczne 2009" przygotowanego przez ekspertów firmy doradczej Deloitte.
Drogi gwiazdkowy prezent może być może być opodatkowany. Fiskusowi trzeba oddać część wartości podarunków otrzymanych m. in. od kontrahentów oraz pracodawców.
Coroczna pogoń po sklepach w poszukiwaniu czegoś pod poduszkę lub pod choinkę zawróci w głowach Polaków kończących 2008 rok. A przecież jest proste wyjście - voucher na niezapomniane przeżycie dla męża, córki, wnuka czy przyjaciółki.
Święta Bożego Narodzenia są dla wielu osób najpiękniejszymi dniami w roku, jednak, jeśli nie przygotujemy się do nich odpowiednio może to być bardzo stresujący czas. Liczna rodzina, radośnie zasiadająca do stołu to ideał, który nie zawsze znajduje odzwierciedlanie w rzeczywistości, warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby choć trochę się do niego zbliżyć.
W tym roku na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia wydamy o około 8 procent więcej, niż w roku ubiegłym. Główną przyczyną jest wzrost cen produktów spożywczych spowodowany rosnącymi kosztami transportu i energii.
Podobnie jak przed rokiem, zdecydowana większość Polaków (89%) planuje podarować swoim bliskim upominki gwiazdkowe. Jak wynika z raportu „Świąteczne wydatki”, przygotowanego przez TNS OBOP, przeciętny obywatel przeznaczy na ten cel w tym roku średnio 277 zł.
Już w listopadzie sklepy z upominkami i centra handlowe wypełniły się ludźmi, szukającymi prezentów dla najbliższych lub pierwszych rzeczy niezbędnych do przygotowania wigilijnej kolacji i dwóch świątecznych dni. Nieraz okazuje się, że koszty organizacji Świąt znacznie przewyższają nasze możliwości. Wielu zastanawia się wówczas, jak zwiększyć domowy budżet”. Poniżej przedstawiamy sposoby finansowania zakupów pułapki czyhające na nie dość uważnych klientów.