Trwa gorący przedświąteczny okres zakupów. Galerie handlowe są oblężone przez spieszących się klientów, którzy zawczasu chcą przygotować się do Świąt i zaopatrzyć w prezenty nim opustoszeją półki sklepów. Co może bowiem dziwić, w galeriach nie widać kryzysu - sezon na sprawunki trwa i sprzedawcy nie narzekają na brak klientów. Po stronie kupujących jednak pozostaje problem wyboru odpowiednich upominków, niektórzy rozglądają się za oryginalnymi przedmiotami, inni pozostają przy tradycyjnych prezentach - krawatach czy zestawach kosmetyków. Te ostatnie stanowią czasem prawdziwą deskę ratunku dla współczesnych, spieszących się „Mikołajów".
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia.Poza magią, święta to także czas wzmożonych wydatków. Każdy chce bowiem obdarować najbliższych drobnymi chociaż podarkami. Rodzi się więc pytanie: skąd wziąć pieniądze na święta?
Tłumy w centrach handlowych, kolejki i gorączka poszukiwań. To tradycyjny przedświąteczny obrazek. Zamiast tego można kupić prezenty bez wychodzenia z domu, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem. W poszukiwaniu gwiazdkowych inspiracji warto odwiedzić nie tylko rodzime e-sklepy, ale także zajrzeć do tych niemieckich, brytyjskich czy włoskich. Główne argumenty za korzystaniem z zagranicznych zakupów online to niższe ceny i większy wybór, np. sprzętu elektronicznego markowych kosmetyków czy odzieży, w porównaniu do krajowej oferty. Porady dla kupujących w sieci w zagranicznych serwisach przedstawia Europejskie Centrum Konsumenckie.
Święta Bożego Narodzenia za kilkanaście dni. Rozpoczyna się gorący i szalony okres, czyli zakupy prezentów świątecznych. Zakupy świąteczne w sieci mają wiele plusów. To niższe ceny, szeroki wybór, ale przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Aby cały ten proces przebiegał sprawnie i bez zakłóceń wystarczy przestrzeganie kilku prostych zasad. Jak bezpiecznie zamówić prezenty w sieci? Oto kilka wskazówek serwisu aukcyjnego Allegro i Policji.
Choć obecnie niemal codziennie w prasie, telewizji, czy Internecie można spotkać się z informacją o zbliżającej się wielkimi krokami drugiej fali kryzysu, a kolejne kraje strefy euro wpadają w finansowe tarapaty, to Polacy wydają się na razie nie przejmować tą sytuacją. Świadczy o tym choćby poziom planowanych wydatków na świąteczne prezenty.
Zapach pierników, błyszczące w ciemności lampki i smak grzanego wina z goździkami – to nieodłączne elementy jarmarków bożonarodzeniowych. Dolnośląskie miasta pełne są takich magicznych miejsc.
Polacy wydają coraz więcej na świąteczne prezenty, jednak co roku mają ten sam problem - co kupić? Decyzja nie jest łatwa, w grę wchodzą uczucia bliskich i pieniądze, wcale niemałe. Ile zatem trzeba wydać, żeby kupić to, o czym marzą rodzina i znajomi?
Początek grudnia w dzieciństwie większości z nas przebiegał pod znakiem gorączkowych rozmyślań na temat "Czy byłem grzeczny / grzeczna?". Pytanie to nabierało szczególnego znaczenia w obliczu przewidywanej wizyty pewnego miłego pana z dużym workiem pełnym upragnionych przez dzieci rzeczy.
Lada dzień rozpocznie się ogólnonarodowe świąteczne szaleństwo zakupowe. Oblężenie przeżyją nie tylko hiper- i supermarkety, ale również rodzime sklepy internetowe i serwisy aukcyjne. Polacy, którzy zdecydują się na zakupy w sieci, powinni jednak zachować czujność. W końcu dla oszustów święta to czas kolejnych żniw. Firma ESET przygotowała kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek związanych z zakupami przez Internet.
Jest wiele rzeczy, za które kochamy Święta Bożego Narodzenia. W szczególności jest to możliwość spędzenia czasu z rodziną (38%), dni wolne od pracy (34%), dawanie prezentów (31%) oraz ich otrzymywanie (26%) a także pyszne jedzenie (22%). TNS na zlecenie portalu eBay spytał Polaków o ich świąteczne plany, ile prezentów kupią, za ile oraz kogo obdarują najdroższymi upominkami.
Już w najbliższy piątek na wrocławskim Rynku i ulicy Świdnickiej ponownie zagości Jarmark Bożonarodzeniowy znów zagości na wrocławskim Rynku od 25 listopada do 23 grudnia 2011r. Jak co roku wrocławian i wszystkich gości czekają wydarzenia artystyczne i kulinarne, gwarantujące niesamowite przeżycia i niezapomniane uczucia magii nadchodzącychttp://www.finanse.egospodarka.pl/banki/przelewh świąt.
Promocje, superoferty, okazje, zestawy, a wszystko to w świątecznej aranżacji. Już od połowy listopada w sklepach zaczyna się okres przedświąteczny. Choinki, mikołaje, renifery, dźwięk kolęd, wszystko to wprawia w radosny nastrój i sprzyja chęci zostawienia w kasie grubszej gotówki. Przedświąteczna machina marketingowa ruszyła.
Według raportu firmy doradczej Deloitte tylko 13% Polaków wierzy, że w najbliższym czasie poprawi się sytuacja gospodarcza w kraju. Jednocześnie tylko 35% z nas spodziewa się pogorszenia wskaźników ekonomicznych. Mimo to w 2011 roku przeznaczymy na zakupy świąteczne o 150 zł więcej niż w roku ubiegłym.
Polacy coraz częściej i chętniej kupują prezenty w internecie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Grupy Nokaut – aż 81% internautów* deklaruje, że przynajmniej raz kupili prezent on-line. Co więcej, ponad 86% badanych uznaje zakup upominków w internecie za dobry pomysł.
Aż 35 procent Polaków spodziewa się, że w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza pogorszy się, mimo to nie planują oszczędzać na świątecznych wydatkach. Polska rodzina planuje przeznaczyć na tegoroczne święta Bożego Narodzenia ok. 1.950 zł. To więcej niż w roku ubiegłym. Wśród najbardziej pożądanych prezentów pozostają kosmetyki i perfumy, jednak coraz częściej chcielibyśmy otrzymać gotówkę. Dużą popularnością będzie się cieszyć sprzedaż za pośrednictwem kanałów internetowych – przede wszystkim w takich działach jak media i elektronika. Takie m.in. wnioski płyną z badania „Zakupy świąteczne 2011” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.