Wystarczy chwila nieuwagi, nierówny chodnik i grunt pod nogami staje się bardzo niepewny. Może się zdarzyć, że na skutek przewrócenia się na takim chodniku dojdzie do poważniejszej kontuzji. W takich sytuacjach warto znać swoje prawa, ponieważ istnieją osoby lub instytucje, które odpowiadają za zabezpieczenie i utrzymywanie użytkowanych powierzchni. To na nich może ciążyć obowiązek wypłaty odszkodowania.
Rynek pracy zdecydowanie należy do tych, którzy oferują zatrudnienie. Konkurencja się zaostrza, a na skrzynki pocztowe przedsiębiorstw przychodzą setki CV. Bywa, że trudną sytuację aplikantów wykorzystują pracodawcy, modyfikując zawierane umowy w sposób niezgodny z prawem. Co jeśli Twoja umowa o pracę zawiera klauzule niedozwolone?
Zimowa aura nie sprzyja jakości polskich dróg, jednak prawdziwy sprawdzian umiejętności kierowcy przechodzą w okresie odwilży. Śnieg topnieje, zwiększa się widoczność, znika lód, zamiast którego pojawiają się ubytki w jezdni – dziury. Zazwyczaj jesteśmy w stanie w porę je dostrzec i ominąć. Co jednak w sytuacjach, gdy po najechaniu uszkadzamy część zawieszenie lub felgę. Jak dochodzić swoich roszczeń?
Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzysta z bezpłatnej informacji prawnej lub konsultacji psychologicznych w dniach 25 lutego - 2 marca 2013 Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.
Zazwyczaj z zalaniem lokalu mieszkalnego wiążą się wysokie szkody. Przy dochodzeniu odszkodowania przez właściciela zalanego mieszkania, najważniejsze jest ustalenie kto jest sprawcą powstałej szkody. Wcale nie jest takim oczywistym, że sprawcą szkody jest lokator mieszkania położonego powyżej.
Opieszałość pracowników służby porządkowej, brak wyobraźni administratorów budynków i zaskakująca wszystkich co roku zima sprawiają, że chodzenie po ośnieżonych i oblodzonych chodnikach jest utrudnione. Bywa także niebezpieczne, o czym przekonują się wszyscy, którzy doświadczyli twardego lądowania na zmrożonej posadzce. W sytuacjach, gdy oprócz denerwującego bólu, doznaliśmy większego uszczerbku na zdrowiu warto pochylić się po odszkodowanie, które przysługuje nam za niedopilnowanie przez właściciela nieruchomości utrzymania odpowiednich warunków, zagrażających bezpieczeństwu.
Jak mówi pewien przebój z popularrnego filmu świątecznego, "Gwiazdka jest wszędzie". Z głośników w centrach handlowych radośnie rozbrzmiewają zachęcające do zakupów utwory. Promocje, rabaty, wyprzedaże poprzednich kolekcji widoczne są już na każdym kroku. To właśnie te czynniki zachęcają nas do często niekontrolowanych zakupów. Niestety gdy już dotrzemy do domu, zdarza się, że zakupiony przez nas produkt nie jest w pełni sprawny, uszkodzony lub po prostu nie działa. Co w takiej sytuacji może zrobić konsument? Oto kilka prostych porad.
Osobiste doświadczenia Polaków związane z załatwianiem różnego rodzaju spraw urzędowych są pozytywne – wynika z sondażu CBOS. O ile jednak wiedza merytoryczna, kompetencje urzędników oraz prawidłowość załatwiania formalności są doceniane przez interesantów, o tyle w zakresie uprzejmego traktowania, życzliwego podejścia oraz skupienia uwagi na obsługiwanej osobie i jej sprawie powinna nastąpić poprawa.
Wojna spowodowała rozliczne konsekwencje o znaczeniu prawnym, szczególnie znaczące dla sfery własności obywateli. Dlatego dochodzenie mienia wywłaszczonego po II Wojnie Światowej przez spadkobierców wywłaszczonych właścicieli nie należy do najprostszych. Często są to sprawy ciągnące się miesiącami, a nawet latami.
Od 1 listopada na sprzedawanych w Polsce oponach pojawią się obowiązkowe oznaczenia informujące o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Wymogi te będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej.
Daryl Hannah w ubiegły czwartek trafiła do aresztu. 51-letnia aktorka została aresztowana w czasie protestu w Teksasie przeciwko powstaniu rurociągu. Daryl Hannah wraz z jedną z właścicielek ziemi, przez którą ma płynąć ropa, 78-letnia Eleanor Fairchild, sprzeciwiły się budowie rurociągu prowadzącego z kanadyjskiej Alberty do Teksasu.
Zgodnie z art. 158 Kodeksu cywilnego „umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. To samo dotyczy umowy przenoszącej własność, która zostaje zawarta w celu wykonania istniejącego uprzednio zobowiązania do przeniesienia własności nieruchomości; zobowiązanie powinno być w akcie wymienione”.
Choć Komisja Nadzoru Finansowego przed Amber Gold ostrzegała już od dawna, o firmie zrobiło się głośno dopiero kilka tygodni temu w kontekście problemów finansowych linii lotniczych OLT Express. Po fiasku związanym z zamknięciem działalności posypały się roszczenia klientów chcących odzyskać powierzone pieniądze. Jak teraz wygląda sytuacja poszkodowanych i czy mają szanse na zwrot zainwestowanych funduszy?
Rząd chce zmienić zasady przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych przewiduje przyznawanie dwóch rodzajów świadczeń: świadczenia pielęgnacyjnego niezależnego od dochodu na osobę w rodzinie i specjalnego zasiłku opiekuńczego, uzależnionego od dochodu na osobę w rodzinie.
Zabójca z wyspy Utoya Anders Breivik został dziś skazany na 21 lat więzienia. To najwyższy wyrok jaki może zapaść w norweskim systemie prawnym. Nie oznacza to jednak, że za dwie dekady na pewno wyjdzie on na wolność - istnieje bowiem możliwość przedłużenia odbywanej kary.