Sądzono, że związek między pragnieniem a uwagą działa tylko jednokierunkowo: kiedy dana osoba czegoś pragnie, skupia na tym swoją uwagę. Teraz nowe badania ujawniają, że ta zależność działa również w drugą stronę: zwiększenie koncentracji danego człowieka na jakiejś rzeczy sprawia, że pragnie on jej jeszcze bardziej.
Rozdrażnienie, brak koncentracji, osłabienie i spadek kondycji fizycznej - te wszystkie objawy mogą wskazywać na odwodnieie. Z badań wynika, że co dziesiąty Polak wcale nie pije wody, a ponad 80 procent z nas spożywa jej za mało.
Ale czy wiemy dlaczego powinniśmy więcej pić podczas upałów? Czy każdy musi wypijać minimum 1,5 l płynów dziennie? Dlaczego lepiej pić systematycznie, małymi łykami, niż rzadko i „jednym haustem"? Okazuje się, że wiele osób nie potrafi… pić.
Jeśli czujesz się zmęczony/a i trudno ci podołać intelektualnym zadaniom, napij się wody. To prosty i skuteczny sposób wyostrzenie umysłu.
Dietetycy często powtarzają, że bardzo istotne dla naszego zdrowia jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Na to jak ważne jest picie wody zwrócili uwagę naukowcy, którzy spostrzegli, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko odwodnienia.
Ciało człowieka składa się w 70 procentach z wody a mięśnie aż w 80 procentach? Woda to nieocenione źródło życia i zdrowia. Jest konieczna do wszelkiej produkcji energii w organizmie, wypłukuje niepotrzebne i szkodliwe dla organizmu związki.
Utrata wody jest naturalnym procesem, który zachodzi w naszym organizmie. Kiedy czujemy pragnienie sięgamy po różnego rodzaju napoje i nie przypuszczamy nawet, że ich nadmierne spożywanie może być przyczyną jeszcze szybszego tracenia wody.