Sposób odżywiania się ma istotny wpływ na nasz nastrój. Dzięki określonym produktom można lepiej się poczuć psychicznie.
Im dłużej trwa małżeństwo, tym lepiej komunikują się i spokojniej żyją na co dzień stanowiący je ludzie. Długi staż związku oznacza mniej kłótni.
Przytulaj się - to skutecznie osłabia negatywne emocje i poprawia nastrój, a nawet fizyczne samopoczucie.
We współczesnym świecie coraz więcej ludzi narzeka na problemy ze snem, które są nasilone przez szybkie tempo życia czy wysoki poziom stresu oraz nadmiar obowiązków. Tymczasem odpowiedni odpoczynek to podstawa dla dobrego samopoczucia, jego zaburzenia z kolei mają wpływ na rozwój różnych chorób, w tym problemy emocjonalne.
Uśmiech łamie bariery między ludźmi i natychmiastowo wprowadza milszą atmosfer, a poza tym dodaje ludziom uroku. Okazuje sięjednak, że równocześnie nas postarza - gdy się uśmiechamy, inni biorą nas za osoby średnio dwa lata starsze...
Masz kiepski nastrój? Trudno Ci się zmotywować, a bezzwłocznie musisz przystąpić do pracy? Dopadła Cię „chandra"? Potrzeba Ci natychmiastowego pozytywnego impulsu. Badania wykazały, że określone działania skutkują szybkim wzrostem poczucia szczęścia.
Podczas gdy stres sprzyja problemom zdrowotnym, pozytywne emocje nas chronią. A nie jest o nie wcale tak trudno - wystarczy parominutowy kontakt z naturą lub chwile spędzone na podziwianiu dzieła sztuki.
Uśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.
Starość może zapewnić nam... przyjemne wspomnienia i dobry humor. Wraz z wiekiem zmienia się nasz sposób utrwalania zdarzeń i łatwiej skupiamy się na tym, co pozytywne.
Twórcze hobby pomaga zyskać poczucie szczęścia. Wypróbuj się w różnych dziedzinach, by poprawić swoje samopoczucie.
Problem wydaje się paradoksalny, przecież okres świąteczny to czas, na który niemal wszyscy czekamy. Czekamy na jego nadejście długie miesiące i specjalnie się do niego przygotowujemy. A jednak okazuje sie, że właśnie w tym czasie wzrasta liczba przypadków nie tylko osłabienia nastroju, ale i po prostu objawów depresji. Dotyczy to nie tylko ludzi samotnych, także tych, którzy mają okazję spedzić Boże Narodzenie w licznym gronie rodzinnym. Zobacz, skąd bierze się „świąteczna depresja" i jak jej zapobiec.
Warto oddawać się przyjemnościom, które wywołują w nas pozytywne emocje, dzięki temu można osłabić poziom stanów zapalnych w organizmie i przedłużyć życie.
Plotka to jeden z mechnizmów regulujących zachowania społeczne. Funkcjonuje od dawna i ma się dobrze także we współczesnych społecznościach. Okazuje się, że może nam też pomóc w powrocie do równowagi emocjonalnej, bo osłabia stres.
Jeśli masz chandrę i czujesz się samotny/a, zaserwuj sobie danie, które pamiętasz z dzieciństwa, coś co gotowała mama lub babcia. Natychmiast poprawi ci się nastrój.
To nie żart - smutna muzyka wywołuje pozytywne emocje. Jeśli więc chcesz poprawić sobie humor, możesz puścić sobie np. requiem.