Anita Lipnicka i Paulina Przybysz, a także Halina Mlynkova, Katarzyna Groniec, Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i Paresłów zjednoczyły siły w ramach projektu "Morowe panny". Wokalistki zaśpiewały utwory do swych autorskich tekstów. Muzyką zajął się Darek Malejonek wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers.
Zmarł Wiesław Chrzanowski, marszałek Sejmu I kadencji, kawaler Orderu Orła Białego. Miał 88 lat.
Rocznica Powstania Warszawskiego to jeden z najważniejszych dni dla Warszawy. Oficjalne obchody są bardzo uroczyste i odbywają się w wielu punkach miasta, z udziałem najwyższych władz państwowych i miejskich.
Rocznica Powstania Warszawskiego to jeden z najważniejszych dni dla stolicy. Oficjalne obchody są bardzo uroczyste i odbywają się w wielu punkach miasta, z udziałem najwyższych władz państwowych i miejskich.
Z okazji 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ze specjalnym apelem do warszawiaków zwróciła się Prezydent Warszawy oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich:
Plenerowy koncert z cyklu „Pamiętamy 44" odbędzie się 30 lipca o godzinie 20:30 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Warszawski Teatr Kamienica zaprasza na dwa przedstawienia: inscenizację utworu Mirona Białoszewskiego „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego i „Ta cisza to ja..." Jana Jakuba Należytego.
W wieku 87 lat zmarł Marek Edelman - jeden z przywódców powstania w warszawskim getcie, powstaniec warszawski, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL.
W tym roku mija 65 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godzinie 17.00 w całej Polsce, rozlegną się syreny, a przy pomniku „Gloria Victis” zgromadzą się kombatanci, przedstawiciele władz i ludność Warszawy.
Muzeum Powstania Warszawskiego otrzymało w darze nieznane dotąd zdjęcia stolicy wykonane po upadku Powstania, ale jeszcze przed wydaniem przez Hitlera rozkazu o zrównaniu miasta z ziemią. Uroczyste przekazanie kolekcji fotografii odbyło się w czwartek w siedzibie MPW. Darczyńcą jest Jerzy Przybysz, który przechowywał zdjęcia od 64 lat.
Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Powstania Warszawskiego są organizatorami drugiej edycji projektu edukacyjnego „Opowiem Ci o wolnej Polsce... – spotkania młodzieży ze świadkami historii”. Celem programu jest przybliżenie młodym ludziom wydarzeń związanych z dziejami naszego kraju.
W 64. rocznicę ewakuacji Starego Miasta kanałami do Śródmieścia Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje seminarium naukowe zatytułowane „Podziemne szlaki powstańczej Warszawy”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 września w Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego MPW.
W ciągu zaledwie trzech miesięcy istnienia Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na www.1944.wp.pl odwiedziło niemal 400 tys. internautów. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, który zaprasza do interaktywnego spaceru po salach wystawienniczych Muzeum.
Fotoplastikony były jedną z najbardziej popularnych rozrywek miejskich w drugiej połowie XIX wieku i na początku ubiegłego stulecia. Dzięki zastosowaniu fotografii stereoskopowej pozwalały widzom odbyć podróż do najdalszych zakątków świata. Ostatni polski fotoplastikon - działający w centrum stolicy - został 16 lipca przekazany na własność Muzeum Powstania Warszawskiego.
Już ponad 300 osób zapisało się na XVIII Bieg Powstania Warszawskiego. Najstarszy zawodnik ma 66 lat. Bieg zacznie się w sobotę, 26 lipca, o godz. 20.45. Trasa, która mierzy 10km, biegnie po terenie AWF