Sukces wydawniczy książek historycznych Wiktora Suworowa sprawił, że poznański REBIS postanowił opublikować także jego powieści. Na rynku księgarskim jest już „Kontrola”, pierwsza część przygód Nastii Strzeleckiej, agentki służb specjalnych Związku Radzieckiego.
Bohaterowie powieści Ericha Marii Remarque miewają złudzenia, że ich los może się odmienić, ale poczucie klęski jest silniejsze. Nie inaczej jest we wznowionej przez Rebis „Nocy w Lizbonie" - ostatniej książce Remarque'a wydanej za życia autora.
Literatura południowoafrykańska to przede wszystkim noblista J. M. Coetzee, ale jest też André Brink, autor wydanej właśnie przez Noir sur Blanc powieści „Zanim zapomnę". Powieści znakomitej, pięknej i przejmującej.
Zaginięcia dziewcząt w Meksyku trwają od 1993 roku, w ciągu tygodnia ginie przynajmniej 1 kobieta i tak jest do dziś. Nie znamy precyzyjnej liczby zaginionych kobiet. Według prawnika Gustavo de la Ros od 1993 roku zaginęło ich ok. 5000...
Główna bohaterka mojej powieści jest historykiem sztuki, ma trochę ponad 30 lat i małe dziecko – pracuje na zlecenia, szuka stałej pracy, a w wolnym czasie towarzystwa dotrzymują jej fora internetowe.
Wydawnictwo Znak wznowiło druk książki Bogumiła Hrabala Auteczko. Swoją premierę w Polsce utwór ten miał w 2003 roku. Nowa, równie pięknie wydana, książka leży już na półkach księgarń. "Czeka" na tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej przeczytać.
Nowa powieść Katarzyny Grocholi jest najchętniej kupowaną książką w Polsce. Czytelniczki polubiły Sarę Ziębę, bohaterkę nowej powieści Katarzyny Grocholi Kryształowy Anioł. Według opublikowanego Topu Empiku Kryształowy Anioł cieszy się największą popularnością wśród czytelników.
Książka „Pokonani" stanowi drugą część sagi, rozpoczętej w powieści „Czas zamknięty". Jest czerwiec 1945 roku, właśnie dobiegła końca wojenna zawierucha.
"Czas zamknięty" to pierwsza powieść Hanny Cygler osadzona w realiach wojennych. Jej akcja rozpoczyna się w kwietniu 1939 roku. Napięta sytuacja w Wolnym Mieście Gdańsku zmusza Helen Hallmann do wyjazdu do Anglii z całą rodziną.
Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Niby... Bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają, zanim po omacku dojdą do najoczywistszej prawdy: w życiu liczy się tylko miłość i tylko ona pozwala dokonywać właściwych wyborów. Wszystko inne zawodzi. O czym przekonywałam Czytelników zawsze – pisze o swojej książce Katarzyna Grochola.
Wzruszająca opowieść o miłości aż po grób, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia „Tojin" Okichi, konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.
Czy istnieje we współczesnej literaturze polskiej taki gatunek, jak powieść elitarna? Jak dzisiaj rozumieć to pojęcie? Sztuka elitarna – a więc i literatura - potencjalnie jest skierowana do wszystkich. Wymaga ona jednak szerokiej wiedzy i obycia kulturowego odbiorcy. Aby zrozumieć dzieło elitarne, potrzebna jest dobra znajomość historii, literatury, muzyki. Już Przybyszewski wskazywał na sztukę elitarną jako sztukę „tworzoną przez wybranych dla wybranych, przez wielkich dla wielkich”.
Biorąc do ręki powieść mamy szansę „zatopić się” w nieswojej egzystencji: przeżyć nowe przygody, zakochać się, zwiedzić obce krainy, doświadczyć nieznanych dotychczas emocji. Szanując tę niepowtarzalną funkcję literatury Umberto Eco cyzeluje swe dzieła czyniąc czytelników swymi prawdziwymi fanami. Jest jednym z najpoczytniejszych autorów europejskich, twórcą bestsellera „Imię Róży”. Znany jest jednak nie tylko ze swoich poruszających wyobraźnię i dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach książek, ale także jako współtwórca semiotyki – ogólnej teorii znaków.
Od terrorystycznego zamachu na World Trade Center minęły trzy lata, ale Jamie Bryan, wdowa po strażaku poległym podczas akcji ratowniczej, wciąż budzi się w środku nocy z sercem przeszytym bólem, który przyniósł ów straszny wtorkowy poranek.
Kim jest współczesny człowiek? Rozbitkiem na bezludnej wyspie? Jaka jest granica naszej akceptacji drugiego człowieka? Czym jest komunikacja międzyludzka - czy tylko zlepkiem słów, które nie zawsze dotykają głębi istoty myśli? Wreszcie, czym jest opowieść - jaka jest istota jej snucia, ile potrafimy zawrzeć w niej prawdy, ile ludzka pamięć potrafi lub chce spamiętać? To tylko niektóre pytania, które nasuwają się po przeczytaniu powieści pt. „Foe” Johna Maxwella Coetzee.