Być może „Niewinność zagubiona w deszczu", jak zauważył któryś z recenzentów, jest tylko wprawką literacką Eduarda Mendozy, ale niejeden pisarz chciałby zapewne być autorem podobnej wprawki.
Książka Trucicielka i inne historie o namiętnościach to zbiór czterech wyjątkowych opowiadań bestsellerowego francuskiego autora. Schmitt porusza w nich kwestie poszukiwania miłości, nadziei, zwątpienia, ale tym razem wzbogaca je o coś nowego. O namiętność, analizę naszych najskrytszych pragnień, emocji. Uczuć, które w jednej chwili mogą nas wyzwolić lub doprowadzić do zbrodni.
Nowy kryminał Marka Krajewskiego „Liczby Charona" to już trzecia książka, po „Głowie Minotaura" i „Eryniach", w której pojawia się komisarz Edward Popielski. I zapewne nie ostatnia.
Trzyczęściowa opowieść o związku, kobietach, mężczyznach, która bardzo dużo mówi o... jej autorze.
Żeby przed lekturą mieć wyobrażenie, czym jest „Dziennik rumowy", trzeba przywołać Hemingwaya, Bukowskiego i Lowry'ego. Ale za tą książką kryje się jedyny w swoim rodzaju pisarz - Hunter S. Thompson.
Magiczna historia kota Deweya, którego w mroźną noc w metalowej skrzyni na książki odnalazła i przygarnęła Vicki Myron, oczarowała tysiące czytelników na całym świecie.
Używając języka sportowego, można powiedzieć, że amerykański pisarz Philip Roth pozostaje w najwyższej formie. Tyle że sportowiec w wieku blisko 80 lat wiele już nie zdziała, a Roth - owszem. Na przykład stworzy znakomitą powieść pt. „Wzburzenie".
Słodko-gorzka książka o życiu kobiety, w której każda z nas może odnaleźć cząstkę siebie. Opowiada o stracie i cierpieniu, ale także o wybaczaniu, rodzącej się miłości i nie zawsze prostych kontaktach z rodziną.
39,9 to zapiski dojrzałej kobiety, której towarzyszy stałe poczucie wyobcowania.
"Reanimacja" Danuty Mikołajewskiej przedstawia odważny, kontrowersyjny obraz polskiej służby zdrowia, o którym każdy słyszał mniej lub więcej, z którym każdy w jakimś stopniu się zetknął. Autorka jest lekarką, zatem opisywany przez nią świat daleki jest od fikcji, jaką sprzedają seriale telewizyjne z pseudo lekarzami w głównej roli.
Bestseller Johna Grishama zekranizowany z Susan Sarandon i Tommym Lee Jonesem.
Dla czytelników, którzy znają Janusza Głowackiego tylko jako autora bestsellerowej, wspomnieniowej książki „Z głowy", lektura jego nowej powieści „Good night Dżerzi" może być szokiem. Znajdziemy tu wprawdzie słynną ironię Głowackiego, ale znaczniej więcej jest brutalnego opisu przedstawianej rzeczywistości. A książka, choć pewnie nie na każdy gust, jest świetna.
Powieść „Tysiąc spokojnych miast" autorstwa Jerzego Pilcha została uznana za jedną z najlepszych książek 2010 roku w USA. Wyboru dokonał magazyn branżowy „Kirkus Reviews".
Ciepła opowieść o kobiecie, której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę – pomogła odnaleźć własne miejsce na ziemi.
Pełna pasji opowieść o dwóch niespokojnych duszach. Paul Gauguin, wybitny malarz, ucieka od życia paryskich koterii artystycznych i jedzie na Tahiti. Liczy na to, że życie z daleka od Francji, złożone z seksu oraz najbardziej pierwotnych emocji pozwoli mu zdrapać nalot cywilizacji i powrócić do korzeni sztuki.