Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął prace ekshumacyjne na terenie kwatery „Ł” wojskowego Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie. Obszar ten, określany jako kwatera „na Łączce”, to miejsce, gdzie w latach 1948–1956 pochowano kilkuset zmarłych i straconych w więzieniu mokotowskim w Warszawie.
Cmentarze Warszawy, Krakowa, Łodzi, Czestochowy, Gdańska i wielu innych miast gościły dziś - oprócz wielu bliskich spoczywających tam osób, także sławne gwiazdy, osoby publiczne, artystów, którzy kwestowali na rzecz polskich nekropolii. Zwyczaj, który wiele lat temu zapoczatkowano na warszawskich Powązkach, jest teraz kultywowany na wielu większych i mniejszych polskich cmentarzach.
"Gazeta Wyborcza" przygotowała "Spacerownik po warszawskich cmentarzach", zawierający propozycje spacerów po najstarszych stołecznych nekropoliach.
Park im. Sowińskiego, imprezy cykliczne, ulica Chłodna jako centrum towarzyskie dzielnicy oraz królewska, elekcyjna przeszłość będą pracowały na wizerunek Woli.
Fundacja MaMa zaprasza na pierwszą odsłonę projektu edukacyjno-kulturalnego „Warszawa Kobiet”. Najbliższy spacer „Od kościoła do Pałacu. Centrum miasta” odbędzie się w sobotę, 16 czerwca.
Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie odbył się wczoraj pogrzeb zmarłego przed tygodniem Zygmunta Kęstowicza – popularnego aktora filmowego i teatralnego. Ceremonię żałobną, na której obecni byli przyjaciele artysty, rodzina i przedstawiciele środowiska aktorskiego, poprowadził ks. Wiesław Niewęgłowski, Duszpasterz Środowisk Twórczych. Msza żałobna za duszę zmarłego odbyła się w kościele św. Karola Boromeusza.