Poza rzuceniem palenia i podjęciem ćwiczeń, odchudzanie należy do najpopularniejszy noworocznych postanowień. I dobrze. Nawet jeśli kilka poprzednich prób zawiodło, warto dalej się starać, może tym razem osiagniemy sukces. Oto, jak można sobie pomóc w odchudzaniu.
Początek roku to nowe plany i nadzieje. Jednym z najczęstszych postanowień, obok odchudzania i podjęcia treningów, jest rzucenie palenia. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo jego dotrzymania, warto zastosować kilka wskazówek. Oto te najbardziej przydatne.
Rzucenie palenia i schudnięcie – to najczęstsze postanowienia noworoczne podejmowane przez Polaków. Psycholog podpowiada, co zrobić, aby zwiększyć szanse na realizację swoich planów.
Sylwester kojarzy się z huczną zabawą, beztroską i wesołością. Jednakże początek roku może jawić się już zupełnie inaczej. Okazuje się, że ten okres nierzadko wiąże się z pogorszeniem samopoczucia. Na szczęście kilka prostych kroków pomoże odzyskać dobry humor.
Remont domu lub mieszkania - to najbardziej powszechne postanowienie noworoczne związane z finansami. Planuje go 37 proc. polskich internautów przebadanych na zlecenie banku BGŻOptima. Co trzeci zamierza kupić nowy sprzęt RTV lub AGD, 25 proc. planuje urlop w Polsce. Czwartym najczęściej deklarowanym postanowieniem jest podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych (24 proc.). Tylko co piąty z badanych planuje odkładać swoje pieniądze w banku.
Chętnie czynimy postanowienia noworoczne i, podobnie jak Bridget Jones, staramy się w nich wytrwać. Jednak zawsze coś staje nam na przeszkodzie... Zdradzamy, co najczęściej obiecują sobie Polacy i podpowiadamy, jak zrealizować noworoczne postanowienia.
Niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat, wielu z nas, każdego roku wyznacza sobie noworoczne postanowienia. Tylko 11% badanych osiąga sukces w realizacji swoich postanowień. Dlaczego? Zapytani o to co przeszkadza w osiąganiu celów respondenci odpowiadali zgodnie - głównie brak czasu (46%).
Eksperci ds. żywienia twierdzą, że największe szanse na sukces w odchudzaniu ma się wtedy, gdy stara się go osiągnąć metodą małych kroków. Nad dietą warto pracować każdego dnia, dzięki temu można uzyskać oczekiwane rezultaty.
Tradycyjnie wraz z Nowym Rokiem podejmujemy noworoczne postanowienia porzucenia złych nawyków i zadbania o siebie. Każdy zastanawia się co warto zmienić, aby kolejny rok był lepszy od mijającego.
Początek roku to dobry czas na zmianę stylu życia i przyzwyczajeń zdrowotnych. Warto zastanowić się jaka jest nasza kondycja psychofizyczna, co chcielibyśmy zmienić w naszym stylu życia w porównaniu z minionym rokiem, jakie mieliśmy największe problemy zdrowotne.
Gdy minie już oszołomienie spowodowane zabawą sylwestrową, nadchodzi czas na snucie planów na kolejny rok. Jak co roku obiecujemy sobie rzucenie palenia, więcej ruchu i stratę kilku kilogramów. Co zrobić, aby na obietnicach się nie skończyło?