Pomimo najlepszych intencji większość ludzi rezygnuje z noworocznych postanowień w ciągu pierwszego miesiąca Nowego Roku.
Na początku stycznia ludzie często podejmują postanowienia noworoczne, na przykład planują lepiej się odżywiać lub częściej ćwiczyć - a potem tego nie dotrzymują. Dlaczego tak się dzieje?
Dziś przypada tzw. "Blue Monday" - czwarty poniedziałek stycznia, dzień któremu przypisuje się tytuł najgorszego w całym roku.
Rzucam palenie, nie jem słodyczy, rozpoczynam naukę języka obcego no i zapisuję się na fitness, bo w końcu trzeba kiedyś zrzucić te parę kilo... Cała ta cudowna odmiana dokonuje się z przyjściem Nowego Roku, kiedy podejmujemy szereg postanowień. Co zrobić, żeby nie były tylko jałowymi obietnicami, z których zrezygnujemy w okolicach 5 stycznia?
Myśląc o noworocznych postanowieniach, nie ograniczajmy się jak zwykle do rzucania palenia i drastycznej diety odchudzającej. Warto pamiętać, by na liście znalazły się przede wszystkim te postanowienia, które będą długotrwałą inwestycją w zdrowie i pomogą cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały następny rok.
Według obliczeń psychologów, biorących pod uwagę m. in. pogodę, samopoczucie oraz finanse, najgorszym dniem roku został jakiś czas temu ogłoszony przedostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia. W tym roku przypada on właśnie dzisiaj - 15 stycznia.
Wiele postanowień noworocznych wiąże się z większą aktywnością fizyczną, dietą, schudnięciem czy ogólnie rozumianym zdrowym stylem życia. Jednak zanim zaczniemy dbać o zdrowie, warto poznać swój bieżący stan i wykonać badania profilaktyczne.
Jeśli jednym z twoich postanowień noworocznych jest prowadzenie zdrowszego stylu życia, masz większe szanse na lepsze samopoczucie i ochronę przed różnymi chorobami.
Wprowadzenie zmian w życiu wymaga wysiłku i poświęcenia. Potrzebne są nie jednak tylko dobre chęci, ale też konkretne umiejętności: samodyscyplina i wytrwałość. Sukces jest możliwy, tylko jak go osiągnąć? – wyjaśnia dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS.
Koniec roku to okazja do podsumowan i nowych planów. Wielu ludzi podejmuje nowe wyzwania - postanowienia noworoczne mają ulepszyć życie w kolejnym roku. Dobrze jednak wiemy, że wielu z nich nie dotrzymamy, bo zabraknie nam trochę czasu, silnej woli, czy szczęścia... tych pięciu postanowień jednak łatwo będzie dotrzymać, a mogą znacznie poprawić samopoczucie na co dzień.
Poza rzuceniem palenia i podjęciem ćwiczeń, odchudzanie należy do najpopularniejszy noworocznych postanowień. I dobrze. Nawet jeśli kilka poprzednich prób zawiodło, warto dalej się starać, może tym razem osiagniemy sukces. Oto, jak można sobie pomóc w odchudzaniu.
Początek roku to nowe plany i nadzieje. Jednym z najczęstszych postanowień, obok odchudzania i podjęcia treningów, jest rzucenie palenia. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo jego dotrzymania, warto zastosować kilka wskazówek. Oto te najbardziej przydatne.
Rzucenie palenia i schudnięcie – to najczęstsze postanowienia noworoczne podejmowane przez Polaków. Psycholog podpowiada, co zrobić, aby zwiększyć szanse na realizację swoich planów.
Sylwester kojarzy się z huczną zabawą, beztroską i wesołością. Jednakże początek roku może jawić się już zupełnie inaczej. Okazuje się, że ten okres nierzadko wiąże się z pogorszeniem samopoczucia. Na szczęście kilka prostych kroków pomoże odzyskać dobry humor.
Remont domu lub mieszkania - to najbardziej powszechne postanowienie noworoczne związane z finansami. Planuje go 37 proc. polskich internautów przebadanych na zlecenie banku BGŻOptima. Co trzeci zamierza kupić nowy sprzęt RTV lub AGD, 25 proc. planuje urlop w Polsce. Czwartym najczęściej deklarowanym postanowieniem jest podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych (24 proc.). Tylko co piąty z badanych planuje odkładać swoje pieniądze w banku.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca