Opracowano i udoskonalono urządzenie zapewniające osobom sparaliżowanym - w tym także dotkniętym najpoważniejszym zespołem zamknięcia - lepszą kontrolę nad otoczeniem i komunikację.
Naukowcy stwierdzili, że starsi ludzie mający nadciśnienie szybciej mają kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Z badań wynika, że seniorzy, którzy kontrolują swoje ciśnienie krwi, mogą natychmiast reagować w przypadku nieprawidłowości i uchronić się przed problemami z chodzeniem.
Seniorzy zamieszkujący Pensylwanię, a także obywatele tego stanu mający problemy z poruszaniem się z powodu kalectwa, będą wkrótce mogli korzystać ze specjalnie zorganizowanego dla nich transportu. Według władz 55 hrabstw otrzyma łączną kwotę 6,8 milionów dolarów na usprawnienie komunikacji mającej służyć wymienionym wyżej osobom.
Pozytywnie nastawieni do życia seniorzy, którzy przebyli złamanie biodra, mają większe szanse na szybsze wyleczenie niż ich mniej szczęśliwi rówieśnicy – stwierdza prowadząca badanie dr Lisa Fredman z Uniwersytetu Bostońskiego.
Problemy z mobilnością powodują, że wielu starszych ludzi jest niedożywionych, informują walijscy badacze. Poruszanie się często sprawia kłopoty ludziom w sędziwym wieku, uciążliwym staje się dlań noszenie ciężkich zakupów, przygotowywanie posiłków, a to w konsekwencji przyczynia się do niedożywienia starzejącej się społeczności.
Zbyt wysokie ciśnienie krwi może mieć związek ze zdolnością starszych osób do poruszania się – wynika z przeprowadzonych w USA badań.
Grupa Japońskich naukowców przedstawiła w Tokio parę cybernetycznych nóg, które bez trudu radzą sobie ze schodami co może sprawić, że wózki inwalidzkie nie będą już potrzebne.