Osoby młodsze mają liczne kontakty z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi, często za pośrednictwem internetowych sieci społecznościowych. Nie jest jednak tak, że im te sieci są większe, tym ludzie wydają się szczęśliwsi. Seniorzy cechują się ograniczoną grupą znajomych, a cieszą się wyższym dobrostanem.
Fundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte „Internet dla Seniorów”, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej.
W Paryżu wieża Eiffla, w Londynie London Eye, w Berlinie Brama Brandenburska a w Warszawie Pałac Kultury i Nauki – charakterystyczne obiekty uwieczniamy aparatem fotograficznym. Przestrzeń publiczna wydaje się dobrem każdego z nas. Czy możemy jednak robić zdjęcia dowolnie?
Zmarła najstarsza użytkowniczka Facebooka, Anna Stoehr.
114-letnia Anna Stoehr postanowiła założyć konto na Facebooku, ale musiała wpisać nieprawdę odnośnie wieku, bo formularz zgłoszeniowy nie przewiduje tak sędziwych użytkowników...
W Internecie najczęściej wyszukujemy. Właśnie tę aktywność wymieniło wśród najbardziej popularnych blisko trzy czwarte uczestników badań przeprowadzonych przez IAB Polska. Częściej też oglądamy niż czytamy treści w sieci.
Największy na świecie producent napojów zamierza usunąć bromowany olej roślinny z wszystkich napojów w USA do końca tego roku. Rezygnacja ze składnika jest wywołana działaniem aktywistów na rzecz zdrowej żywności.
Julia Roberts unika czytania internetowych komentarzy na swój temat. Z jednej strony aktorka jest zbyt wrażliwa, a z drugiej - woli bezpośrednie konfrontacje.
Palenie papierosów to poważny problemem zdrowia publicznego - corocznie zabija miliony ludzi na całym świecie. Kampanie informujące o szkodliwości palenia nie są dość efektywne i nic dziwnego - to jeden z najtrudniejszych do pokonania nałogów. Okazuje się jednak, że łatwiej podjąć z nim walkę, gdy korzysta się w tym celu z pomocy portali społecznościowych.
Istnieje wiele stron internetowych, które ułatwiają poszukiwanie „drugiej połowy". We współczesnym świecie coraz chętniej ludzie decydują się na szukanie potencjalnego partnera online.
Coraz więcej osób w grupie 60+ aktywnie korzysta z internetu i grupa ta dynamicznie rośnie. Czy mają świadomość, że nieopatrzne kliknięcie na przypadkowy link może skończyć się prawdziwymi kłopotami?
Portale społecznościowe budzą wstręt w Laurze Linney. 49-letnia aktorka nie należy do fanów Facebooka i Twittera.
Internet niesie dla osób starszych wiele korzyści. Emerytura wpływająca na konto bankowe, zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu czy nawiązywanie nowych znajomości to zachęta do „bycia online”. Wystarczy tylko przełamać lody. Jednak według danych GUS tylko 12% Polaków i 8% Polek w wieku 55-74 lat co najmniej raz w tygodniu korzysta z sieci.
Kiedy osoba starsza upadnie, to w jej najlepszym interesie jest jak najszybsze przybycie pomocy i z tego właśnie powodu część osób starszych nosi jakiegoś typu system powiadamiający, który umożliwia im bezpośredni kontakt ze służbami ratowniczymi, kiedy dojdzie do najgorszego. Obecnie naukowcy pracują nad sposobem połączenia powiadomień o upadku z jedną z najnowszych metod komunikacji: portalem społecznościowym.
„Detoks technologiczny", czy też „cyber odwyk", to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Ma polegać odcięciu się lub ograniczeniu do minimum dostępu do urządzeń typu komputer, telefon komórkowy czy tablet. Jednak czy błogi odpoczynek musi oznaczać całkowite odcięcie od sieci?