Sędziwa Lillian Lowe zarejestrowała się w popularnym serwisie społecznościowym, aby móc utrzymywać stały kontakt ze swoimi siedmioma wnukami i trzynastoma prawnukami. 103-letnia kobieta jest najstarszą użytkowniczką Facebooka.
Portale społecznościowe nie są już wyłącznie domeną nastolatków i młodych ludzi, jak to było kilka lat temu, obecnie cieszą się popularnością także wśród tych, którzy są starsi według metryki, ale wciąż młodzi duchem.
Nie ma wątpliwości, że popularne stało się tworzenie sieci społecznych i bywa, że przedsięwzięcia tego rodzaju odnoszą ogromny sukces. Tak się stało w przypadku serwisu Twitter, którego ilość użytkowników podwoiła w ciągu nieco ponad pięciu miesięcy. Co ciekawe, wśród twittujących jest wielu seniorów.
Przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Samotność jest bardziej rozpowszechnionym problemem wśród młodzieży niż wśród osób w wieku emerytalnym - wynika z badań. To oznacza ważkie zmiany w sposobie naszego życia i podejmowanych przez nas interakcjach, czytamy w raporcie BBC.
Polscy internauci codziennie lub prawie codziennie korzystają z sieci, spędzając w niej średnio nieco ponad 4 godziny. Najbardziej aktywnie w tym czasie, m.in. tworząc treści, udzielają się w sieci osoby w wieku 18-24 lat, podczas gdy pozostali wolą wykorzystywać już istniejące zasoby - pokazuje badanie „Mądry Internet", przeprowadzone na zlecenie Netii.
W Sieci załatwiamy mnóstwo spraw, szukamy rozrywki i informacji. Internet staje się w Polsce głównym medium. Czy w najbliższym czasie projekty typu Gadu-Gadu, Nasza Klasa, Wykop czy Fruli.pl staną się ikonami polskiej cyberprzestrzeni?
Mężczyźni w internecie spędzają najwięcej czasu na szukaniu informacji, podczas gdy kobiety wolą go poświęcić na podtrzymywanie internetowych znajomości. Nie tylko sam rodzaj aktywności, ale również ocena negatywnych zjawisk w sieci jest zależna od płci - pokazują badania „Mądry Internet", wykonane na zlecenie Netii.