Większość z nas obecnie nie potrafi się już obyć bez podłączonego do Internetu telefonu i zainstalowanych w nim komunikatorów. Za ich pomocą jesteśmy ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się u rodziny i znajomych. Do tego stopnia jednak jesteśmy zaangażowani w aktywność online, że nierzadko prowadzi to do uzależnienia. Okazuje się też, że ma ono związek z poczuciem samotności, lęku i zagrożenia.
Badacze obliczyli, ile czasu spędzonego wspólnie potrzeba, by zadzierzgnąć przyjaźń. Okazało się, że zawiązanie takiej relacji wymaga kilkudziesięciu godzin.
Samotność stała się globalną „epidemią". Wraz ze starzeniem się populacji zwiększa się problem braku odpowiedniej opieki nad ludźmi starszymi i ich izolacji. Wielu jest zdania, że staruszka z nudów wyglądająca przez okno to charakterystyczny obrazek przedstawiający smutną rzeczywistość. Nie chcesz tak spędzać jesieni życia? Zacznij działać już teraz. Coś da się zrobić.
Wnuki dostały od Ciebie smartfon na Komunię lub Dzień Dziecka? Niemal każdy maluch i nastolatek chce mieć taką „zabawkę", ale okazuje się, że coraz częściej się od niej uzależnia.
Illuminada Magtoto uwielbia koszykówkę i z okazji 90-tych urodzin zapragnęła zagrać ze swym idolem Dwyanem Wadem. Jej marzenie się spełniło.
Co zrobić z danymi użytkowników Internetu po ich śmierci? Wszak wirtualna rzeczywistość funkcjonuje nieco inaczej. Z problemem mierzy się Facebook, największy portal społecznościowy na świecie.
Jeżeli korzystamy z Facebooka, istnieje prawdopodobieństwo, że dzielimy się prywatnymi danymi z osobami spoza kręgu naszych znajomych. Dane kontaktowe, prywatne zdjęcia, informacje o pracy, rodzinie i przyjaciołach powinny być odpowiednio zabezpieczone. Są sposoby, dzięki którym można chronić swoją prywatność w tym popularnym serwisie społecznościowym.
Z ponad miliardem aktywnych kont na całym świecie, łatwo można zapomnieć, że niektórzy ludzie nie używają Facebooka.
Nowe badanie sugeruje, że im więcej czasu spędza się na Facebooku, Twitterze i innych serwisach społecznościowych, tym mniej się jest aktywnym i bardziej podatnym na przybieranie na wadze.
Do niedawna powszechnie uważano, że współczesny świat należy do młodych. Nie tylko dlatego, że przed nimi wiele lat życia, a więc i dłuższa perspektywa, ale i z tego powodu, że obecnie nowe technologie zawojowały wiele dziedzin życia, zaś starsi z reguły mają trudności z przyjęciem nowinek technicznych. To się jednak radykalnie zmienia, osoby dojrzałe i starsze chętnie „odkrywają" funkcjonalność nowoczesnych wynalazków.
Sędziwa Lillian Lowe zarejestrowała się w popularnym serwisie społecznościowym, aby móc utrzymywać stały kontakt ze swoimi siedmioma wnukami i trzynastoma prawnukami. 103-letnia kobieta jest najstarszą użytkowniczką Facebooka.
Portale społecznościowe nie są już wyłącznie domeną nastolatków i młodych ludzi, jak to było kilka lat temu, obecnie cieszą się popularnością także wśród tych, którzy są starsi według metryki, ale wciąż młodzi duchem.
Nie ma wątpliwości, że popularne stało się tworzenie sieci społecznych i bywa, że przedsięwzięcia tego rodzaju odnoszą ogromny sukces. Tak się stało w przypadku serwisu Twitter, którego ilość użytkowników podwoiła w ciągu nieco ponad pięciu miesięcy. Co ciekawe, wśród twittujących jest wielu seniorów.
Przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Samotność jest bardziej rozpowszechnionym problemem wśród młodzieży niż wśród osób w wieku emerytalnym - wynika z badań. To oznacza ważkie zmiany w sposobie naszego życia i podejmowanych przez nas interakcjach, czytamy w raporcie BBC.
Polscy internauci codziennie lub prawie codziennie korzystają z sieci, spędzając w niej średnio nieco ponad 4 godziny. Najbardziej aktywnie w tym czasie, m.in. tworząc treści, udzielają się w sieci osoby w wieku 18-24 lat, podczas gdy pozostali wolą wykorzystywać już istniejące zasoby - pokazuje badanie „Mądry Internet", przeprowadzone na zlecenie Netii.