Problem otyłości dotyczy aż jednej czwartej polskiego społeczeństwa, co umiejscawia nas na szóstym miejscu w Europie. Osób otyłych jest najwięcej w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czechach. Najlepszą formę mają natomiast obywatele Serbii, Holandii i Danii.
Na wakacje w tym roku wybiera się nieco ponad połowa Polaków. Dla porównania, w zeszłym sezonie urlop poza miejscem zamieszkania planowało 60 proc. rodaków. Za to już drugi raz z rzędu najpopularniejszym kierunkiem letnich podróży jest Polska – odpoczywać zamierza tu 36 proc. respondentów – wynika z badania Diners Club Polska „Plany wakacyjne Polaków 2017”.
Czy jesteśmy zadowoleni z tego, jak nam się żyje? Światło dzienne ujrzał kolejny ogólnopolski raport - tym razem oceniający czystość. Na podium po raz kolejny znalazła się Warszawa, jednak zwycięzca zaskakuje - to miasto niemal 5 razy mniejsze pod względem liczby mieszkańców, niż stolica.
Każdego roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej. Wywieszając flagi na budynkach mieszkalnych, domach i gmachach instytucji, czynnie obchodzimy to święto. Warto zapoznać się z symbolami narodowymi i prawidłowością w ich stosowaniu.
W 2015 r. w krajach Unii Europejskiej żyło prawie 27 mln osób w wieku 80 lat i więcej. To o 7 mln więcej niż w 2005 roku. Wzrost dotyczył prawie wszystkich krajów UE. Wzrost udziału osób w wieku powyżej 80 lat w krajach Unii Europejskiej (z 4% w 2005 r. do 5,3% w 2015) oznacza, że na każde 20 osób przypada jedna taka osoba. Kobiety stanowią około dwie trzecie osób starszych w UE. Nadreprezentacja kobiet dotyczy wszystkich państw członkowskich UE.
Wakacje nad wodą w Chorwacji, Włoszech lub w kraju. Wyjazd na jczęściej na tydzień. Basen ważniejszy od klimatyzacji czy dostępu do Internetu. Oto preferencje polskich wczasowiczów w mijającym sezonie.
Ostatnie informacje napływające z Wielkiej Brytanii i mówiące o spadku odsetka właścicieli domów do najniższego poziomu od 30 lat to dobry pretekst, by sprawdzić jak sytuacja ta wygląda także w innych krajach.
Ponad jedna czwarta Polaków cierpi na otyłość. Polacy znaleźli się w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat odsetek osób otyłych w kraju powiększył się o 2,1 pkt. proc.
Przyszła pora na czwartą i ostatnią część wakacyjnego poradnika. Na koniec zostawiliśmy wakacje bez przekraczania granicy, konieczności wymiany walut i uczenia się podstawowych zwrotów w obcym języku. Jednym słowem - wypoczynek w Polsce.
Po czterdziestce, to ty jesteś tym starszym i mądrzejszym. A jednak, twój zawodowy rozwój hamuje szereg nieporozumień i lęków. Jak sobie z nimi radzić? Wystarczy krótkie podsumowanie: co najmniej dekada (a często nawet dwie) doświadczenia zawodowego, bogaty wachlarz kwalifikacji i umiejętności, kalendarz pełen kontaktów, mnóstwo wydeptanych ścieżek. Słowem, wszystko to, czego pracownicy na początku kariery zazdroszczą starszym kolegom. Czemu więc po czterdziestce tak bardzo boimy się zaryzykować i zmienić pracę?
Powoli upada stereotyp, że dla Niemców jesteśmy wyłącznie poddostawcą i rezerwuarem taniej siły roboczej. Polskie spółki coraz częściej przejmują niemieckie przedsiębiorstwa, walczą też o innowacyjne kontrakty – jedna z firm ma duże szanse, by współtworzyć sztuczną inteligencję dla BMW.
"Człowiek i jego bezpieczeństwo, obywatel i jego szczęśliwość, ojczyzna i jej całość." Te słowa Kołłątaja przyświecały pracom komisji konstytucyjnej. 3 maja 1791 roku to dzień uchwalenia ustawy zasadniczej na Sejmie Czteroletnim przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, będąca wynikiem dążeń do naprawy stosunków w Rzeczpospolitej po I rozbiorze. Konstytucja majowa ustaliła podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.
Czujesz, że utknąłeś w miejscu, które nie daje ci już satysfakcji? Pomyśl, że tylko etap przejściowy do czegoś nowego i skorzystaj z kilku podpowiedzi, jak poprawić sobie nastrój w biurze.
Najwięcej czasu w korkach tracą mieszkańcy Łodzi. Miasto jest liderem zarówno krajowego, jak i europejskiego rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie TomTom Traffic Index 2016. Tamtejsi zmotoryzowani mogą spodziewać się wydłużenia czasu podróży średnio o 54%, a podczas wieczornych godzin szczytu nawet o 98% w porównaniu z sytuacją, gdy na drogach nie ma zatorów.
Historycznie utrwalony podział na Polskę A i B wciąż jest widoczny na rynku pracy, ale pojawiają się symptomy, które wskazują, że powoli traci on na znaczeniu – wynika z „Regionalnego Barometru Rynku Pracy” przygotowanego przez agencję pracy tymczasowej Work Service. Zmianę widać wyraźnie w nastrojach pracowników. Na wschodzie tylko 1 na 10 osób boi się, że straci zatrudnienie, podczas gdy ogólnopolski odsetek obawiających się utraty pracy wynosi 18,6%. Na podział na Polskę A i B wskazują jednak deklaracje pracodawców. Rekrutacji najwięcej będzie na południu i zachodzie – w województwie małopolskim i śląskim co trzecia firma planuje zatrudniać, w dolnośląskim i opolskim co czwarta. Na wschodzie tylko co siódma.