Niemal połowa Polaków jest zdania, że w najbliższym czasie strajki i protesty społeczne mogą się nasilać, choć tylko mniej niż jedna piąta wieszczy wybuch poważniejszego konfliktu społecznego – wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. Nieco większy odsetek przewiduje, że napięcia i niezadowolenie społeczne będą wygasać i sytuacja w kraju uspokoi się.
Kilka dni temu minęły dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Choć na początku kadencji wiele osób miało uwagi co do medialności głowy państwa, to dzisiaj śmiało można powiedzieć, że były to wątpliwości nieuzasadnione.
Najczęściej krytykowanym w mediach liderem politycznym w Polsce jest Janusz Palikot – wynika z najnowszego raportu opracowanego przez agencję informacyjną „Press-Service Monitoring Mediów”. Z raportu „Scena Polityczna” dowiadujemy się, że aż 68 proc. artykułów w dziennikach ogólnopolskich na jego temat miało wydźwięk negatywny.
Thriller w reżyserii George’a Clooneya, którego światowa premiera uświetniła otwarcie Festiwalu Filmowego w Wenecji 2011.
Dla Janusza Palikota maj okazał się fatalny. Według raportu „Scena Polityczna” agencji informacyjnej „Press-Service Monitoring Mediów” niemal trzy czwarte publikacji na jego temat w najpoczytniejszych gazetach, miały wydźwięk negatywny. To w realiach polskich mediów sytuacja zupełnie niecodzienna.
Bronisław Komorowski, czwarty prezydent Rzeczypospolitej Polskiej po 1989 roku, kończy dziś 60 lat. Z okazji okrągłych urodzin do prezydenta płyną życzenia zarówno z Polski, jaki świata. Nie planuje się jednak specjalnej uroczystości - to ma być normalny dzień pracy dla jubilata. Z okazji swojego święta prezydent spędził jedynie trochę czasu w gronie rodziny, urodziny miały więc wymiar stricte prywatny.
Niedawno powstałe wydawnictwo Wielka Litera zaczęło od mocnego i celnego uderzenia. Nie, nie chodzi o książkę Janusza L. Wiśniewskiego, ale o „Dziennik" Jerzego Pilcha. Chciałoby się powiedzieć, że to lektura dla wszystkich, którzy w swym życiu kierują się zdrowym rozsądkiem. Ale ponieważ „zdrowy rozsądek" jest pojęciem względnym, powiemy inaczej - to lektura dla wszystkich, którzy nie wierzą w zamach smoleński. Czyli, mamy nadzieję, jednak dla większości.
Dziś w Warszawie, w Szpitalu Wojskowym zmarł Zygmunt Broniarek, dziennikarz, publicysta, pisarz z czasów PRL, korespondent “Trybuny Ludu” z Bialego Domu i felietonista "Trybuny". Miał 87 lat.
Sarah Palin nie najlepiej reaguje na swój filmowy portret: "Game Change". W telewizyjnym filmie wyprodukowanym przez HBO w panią polityk wciela się Julianne Moore.
Te piękne zwierzęta są uwielbiane przez część ludzkości i darzone niechęcią - a co najmniej trzymane na dystans przez resztę świata. Kot nie pozostawia nikogo obojętnym. I zawsze gra pierwsze skrzypce. Nic dziwnego, że koty inspirują twórców i towarzyszą wielkim tego świata.
Polacy są przyzwyczajeni do krzyża w przestrzeni publicznej i na ogół nie uważają, że jego obecność w budynkach publicznych może komukolwiek przeszkadzać - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Ponad połowa badanych jest zdania, że krzyż powinien wisieć w sali obrad Sejmu.
Polityczne zaangażowanie duchownych przyjmowane jest z dużą dezaprobatą - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Powszechnie uważamy, że Kościół katolicki nie powinien być stroną w kampanii wyborczej, oczekujemy jego apolityczności i neutralności.
W sobotę zmarł Kim Dzong Il, dyktator Korei Północnej. Według informacji północnokoreańskich mediów śmierć nastąpiła w warunkach "wielkiego napięcia umysłowego i fizycznego", w jednym z pociągów, którym przywódca Korei odbywał swoje gospodarskie wizyty.
Dziś rano w wieku 75 lat zmarł we śnie - były prezydent Czech, czeski pisarz i dramaturg, działacz antykomunistyczny. O śmierci Havla poinformowała Sabina Tančevová, asystentka Havla.
Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz opinii wydanych w wyniku rozpoznania protestów, rozstrzygnął o ważności wyborów. SN stwierdził ważność wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 9 października 2011 r.