Krajowa Partia Emerytów i Rencistów postanowiła nie startować w zbliżających się wyborach, jej przedstawiciele ogłosili, że : „w limitowej demokracji seniorzy społeczeństwa nie zamierzają brać udziału”.
W trakcie najbliższych wyborów parlamentarnych za granicą powstanie kilkadziesiąt nowych obwodów wyborczych – wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska Polaków. O organizacji wyborów wśród polskiej emigracji mówił wczoraj w Sejmie wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Sadoś.
Amerykańscy seniorzy skarżą się, że nie wiedzą wystarczająco dużo o ośmiu Republikanach i ośmiu Demokratach, ubiegających się o urząd, by móc określić kto bierze pod uwagę najważniejsze dla nich sprawy: opiekę zdrowotną i zabepieczenie finansowe. Takie wnioski wyciągnęli po licznych kampaniach oraz trzech debatach telewizyjnych emitowanych na cały kraj - podaje serwis MyrtleBeachOnline.
Podczas tegorocznego Światowego Dnia Praw Osób Starszych, którego główne obchody odbyły się w Helsinkach, zwrócono uwagę, że osoby starsze nierzadko są szykanowane, spotykają się z nadużyciami fizycznymi i mentalnymi, niedostateczną opieką, etc. Temu zagadnieniu poświecono specjalne seminarium.
Choć w kraju trwa polityczna burza, wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się w ubiegłym tygodniu za przyjęciem projektu noweli Kodeksu pracy dot. telepracy. Ma ona określić m. in. sposoby zatrudniania telepracowników, ich prawa i obowiązki pracodawcy. W Sejmie miało już miejsce drugie czytanie projektu zmian.
Jest jedną najważniejszych postaci najnowszej historii naszego kraju, był premierem, posłem, redaktorem kilku pism, Specjalnym Wysłannikiem ONZ w Bośni i Hercegowinie, dwa lata temu uznał, ze na polskiej scenie politycznej jest miejsce na nową partię i stał się współzałożycielem Partii Demokratycznej- demokraci.pl. Przez całe życie był aktywnym działaczem politycznym, uznanym publicystą, propagatorem demokratycznych rozwiązań, niedawno skończył 80 lat, ale nie schodzi ze sceny politycznej uważając, że jeszcze wiele zostało do zrobienia - oto Tadeusz Mazowiecki.
W wieku 76 lat zmarł Borys Jelcyn, pierwszy prezydent Rosji. Urodzony 1 lutego 1931 roku w Jekaterynburgu z wykształcenia był inżynierem budowlanym. Od 1981 roku należał do KC KPZR, a w 1990 objął przywództwo Rady Najwyższej Federacji Rosyjskiej. W rok później wygrał wybory prezydenckie.
Tadeusz Mazowiecki, działacz opozycyjny w czasach zależności Polski od ZSRR, pierwszy niekomunistyczny premier po II wojnie światowej, obchodzi dziś 80- te urodziny.
Posłowie Platformy Obywatelskiej zamierzają przedstawić Kodeks wyborczy, którego celem jest zebranie przypisów wyborczych i rozszerzenie ich o nowe sposoby oddawania głosów: korespondencyjnie, przedterminowo, przez pełnomocników wyborczych oraz Internet.
Niewiele osób może poszczycić się tak bogatym i zaszczytnym - choć pełnym trudnych i bolesnych momentów życiorysem, jak profesor Władysław Bartoszewski. Był więźniem obozu w Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem opozycyjnym za czasów PRL- u, zajmował się historia, pisarstwem książek, publicystyką, pełnił ważne funkcje polityczne, nadano mu miano męża stanu, trudno byłoby wymienić wszystkie odznaczenia i tytuły, jakimi go uhonorowano. Jest ponadto przykładem człowieka, dla którego starszy wiek oznacza czas wytężonej, satysfakcjonującej pracy i objęcia ważnych, prestiżowych stanowisk państwowych.
Przywódca komunistycznej Korei Północnej, Kim Dzong Il kończy dziś 65 lat; reszta świata z zainteresowaniem śledzi wydarzenia mające miejsce w tym kraju i spekuluje, kto zostanie następcą dotychczasowego lidera.
Według ankiet przeprowadzonych dla Saga Magazine większość obywateli brytyjskich powyżej 50 roku życia nie chce, aby Gordon Brown, kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii, został automatycznie nowym premierem.
Byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego czekają ciężkie chwile: poważnie naraził się swojej żonie podczas rozdania nagród telewizyjnych, flirtując z innymi paniami i wygłaszając deklaracje typu: „Gdybym nie był żonaty, zaraz bym się pani oświadczył" albo „Z tobą poszedłbym na koniec świata".
Krytykujące się na co dzień partie, Liga Polskich Rodzin i Platforma Obywatelska zgodnie uznały, że państwo powinno finansowo wspomóc emerytów. Ich propozycje, choć różnią się między sobą szczegółowymi rozwiązaniami, obejmują jednorazowe wypłaty.
PiS chce zrównać renty i emerytury byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL ze średnią krajową. Posłowie partii rządzącej argumentują, że ubeckie emerytury w wysokości 7 tys. zł są niesprawiedliwością dziejową - donosi "Życie Warszawy".