Głosowanie korespondencyjne to ważna procedura znana w wielu państwach. Jest ona adresowana przede wszystkim do wyborców mających duże trudności z dotarciem do lokali wyborczych. W naszym kraju zostanie zastosowana po raz pierwszy w nadchodzących wyborach. Z sondażu CBOS wynika jednak, że wiedza Polaków na ten temat jest niewielka.
Agencja informacyjna PRESS-SERVICE Monitoring Mediów przeprowadziła analizę dzienników ogólnopolskich („Dziennik Gazeta Prawna”, „Fakt”, „Gazeta Wyborcza”, „Metro”, „Nasz Dziennik”, „Polska the Times”, „Rzeczpospolita”, „Super Express”) pod kątem wydźwięku materiałów dotyczących ministrów w obecnym rządzie. Badanie dotyczyło tekstów opublikowanych w dniach od 1 do 31 sierpnia 2011.
Ostatnia nowelizacja Kodeksu wyborczego wprowadziła za granicą możliwość głosowania korespondencyjnego. Jeśli wyborca zamierza skorzystać z tej formy głosowania deklaracja w tym zakresie, wyrażona w zgłoszeniu do spisu wyborców, musi wpłynąć do konsula najpóźniej w 15 dniu przed dniem wyborów, czyli w przypadku obecnych wyborów parlamentarnych do 24 września. W celu uproszczenia procedury dokonywania zgłoszeń na listy wyborców MSZ zachęca do korzystania z systemu informatycznego e-wybory umożliwiającego pośrednictwo internetu.
Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery dla list wyborczych. Na liście numer 1 znajdą się kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei Plaformie Obywatelskiej nr 7. Wybory odbędą się 9 października.
George Clooney nie zamierza rozpoczynać kariery politycznej. Aktywny społecznie aktor to według wielu osób idealny kandydat na prezydenta, jednak sam zainteresowany twierdzi, że Barack Obama radzi sobie świetnie.
W przedwyborczym okresie szefowie partii politycznych mają coraz więcej powodów do zdenerwowania. W prasie z miesiąca na miesiąc więcej miejsca zajmują tematy polityczne, a jednocześnie częściej krytykuje się liderów ugrupowań. W lipcu wskaźnik publikacji negatywnych osiągnął niespotykany w poprzednich miesiącach poziom – wynika z badania „Scena Polityczna” wydanego przez „Press-Service Monitoring Mediów”.
Alec Baldwin postanowił wrócić na studia. Jakiś czas temu aktor poinformował, że zamierza zaangażować się w politykę i kandydować na burmistrza Nowego Jorku. Zanim jednak Baldwin spróbuje sił w wyborach, wróci do szkolnej ławki, aby nauczyć się podstaw politologii. Gwiazdor rozpocznie naukę jesienią 2012 roku.
Wybory parlamentarne coraz bliżej, a w nich największą rolę odgrywają „lokomotywy” wyborcze. Co o liderach partii politycznych pisze polska prasa? Który z nich stoi na lepszej pozycji przed elekcją? Czym różni się przekaz poszczególnych tytułów? „Press-Service Monitoring Mediów” wydał kolejny raport z badania „Scena Polityczna”, zawierający odpowiedzi na te pytania.
"Wolno dyskutować z poglądami bliźnich i nie zgadzać się z nimi, także z poglądami tych, którzy odeszli, ale to, co się stało na Uniwersytecie noszącym imię Jana Pawła II, jest radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy" - podkreśla Prezydium Episkopatu w oświadczeniu, dotyczącym ataku na abp. Życińskiego jaki miał miejsce podczas spotkania z reżyserem Grzegorzem Braunem, które odbyło się na KUL 11 kwietnia.
W kwietniu prasa pisała więcej o liderze opozycji – Jarosławie Kaczyńskim, niż o premierze Donaldzie Tusku. Prezes PiS na długo zajął czołówki, głównie za sprawą rocznicy katastrofy smoleńskiej i związanych z nią kontrowersyjnych wypowiedzi. Comiesięczne badanie „Scena Polityczna” opublikował „Press-Service Monitoring Mediów”.
Pozytywne publikacje o polskich politykach właściwie nie istnieją. Jeżeli prasa dokonuje ocen osób z politycznego świecznika, to jedynie krytycznych – wynika z badania „Scena Polityczna” prowadzonego przez Press-Service Monitoring Mediów. Dominują teksty o wydźwięku negatywnym i neutralnym, natomiast te mające pozytywne konotacje, stanowią śladowy procent.
Michaił Gorbaczow, ostatni przywódca Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i prezydent ZSRR, kończy dziś 80 lat.
George Clooney twierdzi, że ma zbyt barwną przeszłość, aby ubiegać się o stanowisko polityczne. 49-letni aktor zapewnia, że nie zamierza rozpoczynać kariery w polityce.
Miejsce kobiet w społeczeństwie zmieniło się diametralnie. Bez względu na wiek, płeć piękna chce nieustannie się rozwijać. Dzisiejsza babcia to osoba pełna pomysłów na życie i przede wszystkim aktywna seniorka. Ograniczenie się wyłącznie do niańczenia wnuków to przeszłość.
Alec Baldwin marzy o karierze politycznej. Gwiazdor przyznał, że chciałby pójść w ślady Ronalda Reagana i Arnolda Schwarzeneggera - aktorów, którzy zostali politykami.