Konferencja poświęcona roli samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej odbyła się 24 kwietnia 2017 r. w Sejmie. Organizatorem spotkania były sejmowe komisje: Polityki Senioralnej, Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Interdyscyplinarny, naukowy i ogólnopolski charakter Miała konferencja, która w poniedziałek 21 września zainaugurowała pierwszą w Polsce edycję „Dni Gerontologii”, podzieloną na część wykładową oraz wizyty studyjne w dwunastu organizacjach senioralnych Wrocławia.
W najbliższy poniedziałek we Wrocławiu rozpoczynają się Dni Gerontologii - konferencja naukowa i prezentacja dobrych praktyk edukacyjnych seniorów. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać na temat poszukiwania optymalnego modelu starzenia się, który uwzględniałby zarówno dorobek wynikający z dobrych praktyk, jak i obszaru naukowo – badawczego.
Profilaktyka i promocja zdrowego stylu życia oraz rozwój usług medycznych, wykorzystanie potencjału osób 50+ na rynku pracy to tylko niektóre elementy przyjętych przez rząd złożeń długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020. Długofalowa polityka senioralna to pierwszy tego typu dokument dotyczący polityki państwa wobec osób starszych.
18 lutego 2013 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się Spotkanie inauguracyjne Rady ds. Polityki Senioralnej. Rada ma być gremium, które ułatwi tworzenie długofalowej polityki senioralnej państwa w formule partycypacyjnej.