Choć zdajemy sobie sprawę z przemijalności pór roku, to trudno w pełni przygotować się na moment, gdy warunki pogodowe diametralnie się zmienią. Lato mija w mgnieniu oka, by ustąpić miejsca jesieni i jej następstwom, także tym nie do końca przyjaznym naszemu zdrowiu. Grypa czy zapalenie płuc to tylko niektóre z dolegliwości, z którymi boryka się wielu z nas. Istnieją jednak sposoby, by w porę zapobiec chorobom i wzmocnić naszą odporność w okresie jesienno-zimowym.
Jedna osoba nie żyje, a 6 zostało rannych, w tym 3 strażaków – to skutki wichur, które w niedzielę 8 listopada 2015 r. wystąpiły na terenie niemal całego kraju. Osoba śmiertelna to 34-letnia kobieta przygnieciona przez drzewo.
Po upalnym lecie, chłodna i deszczowa jesień to rewolucja dla naszego organizmu – szczególnie, jeśli zasilamy grupę meteopatów, która może dotyczyć nawet 60 proc. Polaków. Lekarz jednak nie wyleczy z meteopatii, która nie jest chorobą, ale doradzi jak radzić sobie z jej objawami.
Do Polski zbliża się orkan Aleksandra, który spowoduje wzrost prędkości wiatru na dużej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla 10 województw.
Niesprzyjająca aura sprawia, że najchętniej wogóle nie wychodzilibyśmy z domów. To znak, że wielkimi krokami zbliża się najchłodniejsza pora roku. Prawie 40 procent Polaków chciałoby surowej zimy z dużą ilością śniegu. A pozostali? Platforma pogodowa Meteovista sprawdziła, jakiej zimy oczekują Polacy.
Choć pierwsze oznaki zimy wciąż jeszcze przed nami, powoli zaczynamy przygotowywać się już na nadejście śniegów i ujemnych temperatur. Odświeżamy ciepłe swetry, czapki i szaliki, w sklepach przeglądamy nowe zimowe kolekcje. Mniejszą uwagę przywiązujemy do tego, w co podczas zbliżających się chłodów "ubierzemy" naszą twarz. Tymczasem rodzaje i odcienie używanych kosmetyków również warto dopasować do nadchodzącej pory roku.
Jesienna i zimowa aura to wyzwanie dla cery. Wiatr, deszcz i zimne powietrze nie sprzyjają urodzie. Skóra staje się przesuszona, wakacyjna opalenizna znika, a każdą niedoskonałość widać wyraźniej. Czy można coś zrobić żeby również teraz cera wyglądała promiennie i zdrowo? Wraz Agnieszką Brodą, twórczynią autorskiej szkoły wizażu, przedstawiamy poradnik pięknego wyglądu.
Jak wynika z ankiety przeprowadzonej tuż przed rozpoczęciem wakacji pośród Użytkowników meteovista.pl, dla Polaków wyjeżdżających na wakacje optymalną temperaturą jest 28°C. Warto nadmienić, że w Polsce w czasie letnich miesięcy średnia temperatura wynosi 23 stopnie.
Choć rozpoczęło się kalendarzowe lato, aura nas nie rozpieszcza. Gdzie szukać lata? Co obecnie najczęściej decyduje o wyborze wakacji – czyste i ciepłe morze i urlop koniecznie z parasolem… przeciwsłonecznym.
W najbliższych dniach w południowej i południowo-wschodniej Polsce mogą wystąpić bardzo ulewne deszcze oraz burze. Opady deszczu mogą przesuwać się również nad Śląsk. Silne deszcze mogą zwiększyć zagrożenie powodziami.
W tym roku, pod koniec lata w wielu częściach świata mogą wystąpić ekstremalne warunki pogodowe. Winę za to ponosi zbliżający się El Niño - anomalia pogodowa, niosąca ze sobą nieraz katastrofalne zmiany w postaci powodzi czy huraganów.
Aura za oknem budzi obawy, że po raz kolejny mogą czekać nas białe święta Wielkanocne. Meteorolodzy jednak uspokajają - za kilkadziesiąt godzin czeka nas zmiana pogody i Wielkanoc powinna być bardziej wiosenna.
Spóźniona o miesiąc, postanowiła teraz uderzyć z całą swoją mroźną siłą. Zima zawitała do Polski a w najbliższych dniach da się we znaki w całym kraju. Nadchodzi fala mrozów, a temperatury mogą spaść nawet do -30 stopni.
Dziś o północy rozpoczęła się kalendarzowa, zaś o 18:11 - astronomiczna zima. 21 grudnia to także najkrótszy dzień w roku czyli przesilenie zimowe. Od jutra zacznie ubywać nocy.
Bardzo silny wiatr, w porywach nawet do 135 kilometrów na godzinę, załamanie pogody i ostrzeżenia przed możliwymi zniszczeniami - huragan "Ksawery", który od wczoraj atakuje kraje skandynawskie, w nocy z czwartku na piątek ma uderzyć w polskie wybrzeże.