Sztuczna inteligencja (uczenie maszynowe), może dokładnie przewidzieć ryzyko pozaszpitalnego zatrzymania krążenia, wykorzystując dane czasowe i pogodowe.
Dziś o godzinie 9:50 powitaliśmy astronomiczną jesień. Jesiennie zrobiło się także za oknem i choć prognozy zapowiadają cieplejsze dni, pora na niemal rok pożegnać się z latem. Jesień to jednak bardzo piękna pora roku - warto się nią cieszyć - mamy na to czas do 22 grudnia, kiedy to o 05:19 rozpocznie się astronomiczna zima.
Jesienna pogoda - deszczowa, wietrzna i pochmurna - może sprzyjać zawałom, ostrzegają uczeni z Uniwersytetu w Lund w Szwecji.
Dziś o 3:54 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Słońce weszło w znak Wagi, a dzień zrównał się z nocą. W tym roku jesień potrwa do 21 grudnia, gdy o godzinie 23:23 rozpocznie się astronomiczna zima.
Lato to czas, w którym zjawiska burzowe mogą występować niemal codziennie, jest to bowiem najcieplejszy okres w roku, sam środek sezonu burzowego, który zwykle trwa od maja do października.Pięknie wyglądające na niebie błyskawice potrafią być jednocześnie śmiertelnie niebezpieczne. Często są powodem lokalnych pożarów, strat w drzewostanie oraz w inwentarzu żywym.
Słońce, świeże owoce i warzywa, długie dni i noce pełne gwiazd. Zapach siana, kwitnących lip i ziół. Czas żniw, ale także odpoczynku na urlopach i wakacjach. Lato niesie ze sobą wiele radości, a dziś właśnie się zaczyna - najdłuższym dniem w roku.
Klimat na Ziemi ulega zmianom. Takie zjawiska pogodowe jak śnieg na Saharze czy gwałtowne zimy w Stanach Zjednoczonych mogą się zdarzać coraz częściej. Zmiany zauważalne są także w Polsce. Zimy są mniej śnieżne i coraz cieplejsze, z kolei latem występuje więcej gwałtownych zjawisk, takich jak burze czy powodzie. Metamorfoza klimatu związana jest z efektem cieplarnianym i zmianą składu atmosfery, przede wszystkim ze zwiększeniem w niej ilości dwutlenku węgla i metanu.
Wraz z początkiem jesieni wiele osób odczuwa pogorszenie nastroju, spadek formy, senność czy zwiększony apetyt na kaloryczne, niekoniecznie zdrowe potrawy. Część z nas najchętniej spędziłaby jesienne dni pod kocem, popijając jedną herbatę za drugą. Tymczasem, wystarczy odrobina chęci i kreatywności, by jesień kojarzyła nam się tylko i wyłącznie z dobrymi wspomnieniami.
Naukowcy wyliczyli, biorąc pod uwagę m. in. pogodę, samopoczucie oraz finanse, że przedostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia to najgorszy dzień w roku. W tym roku przypada on już dziś - czyli 16 stycznia.
Ostrzeżenia meteorologiczne na najbliższe godziny i dni dotyczą niemal całej Polski. IMGW wskazuje na możliwość wystąpienia silnych wiatrów, intensywnych opadów śniegu oraz zawiei i zamieci. Atak zimy może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.
Choć zdajemy sobie sprawę z przemijalności pór roku, to trudno w pełni przygotować się na moment, gdy warunki pogodowe diametralnie się zmienią. Lato mija w mgnieniu oka, by ustąpić miejsca jesieni i jej następstwom, także tym nie do końca przyjaznym naszemu zdrowiu. Grypa czy zapalenie płuc to tylko niektóre z dolegliwości, z którymi boryka się wielu z nas. Istnieją jednak sposoby, by w porę zapobiec chorobom i wzmocnić naszą odporność w okresie jesienno-zimowym.
Jedna osoba nie żyje, a 6 zostało rannych, w tym 3 strażaków – to skutki wichur, które w niedzielę 8 listopada 2015 r. wystąpiły na terenie niemal całego kraju. Osoba śmiertelna to 34-letnia kobieta przygnieciona przez drzewo.
Po upalnym lecie, chłodna i deszczowa jesień to rewolucja dla naszego organizmu – szczególnie, jeśli zasilamy grupę meteopatów, która może dotyczyć nawet 60 proc. Polaków. Lekarz jednak nie wyleczy z meteopatii, która nie jest chorobą, ale doradzi jak radzić sobie z jej objawami.
Do Polski zbliża się orkan Aleksandra, który spowoduje wzrost prędkości wiatru na dużej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla 10 województw.
Niesprzyjająca aura sprawia, że najchętniej wogóle nie wychodzilibyśmy z domów. To znak, że wielkimi krokami zbliża się najchłodniejsza pora roku. Prawie 40 procent Polaków chciałoby surowej zimy z dużą ilością śniegu. A pozostali? Platforma pogodowa Meteovista sprawdziła, jakiej zimy oczekują Polacy.