W dniach od 9 do 12 maja w Krakowie odbywać się będą VII Dni Tischnerowskie. Program „festiwalu filozofii” obejmuje m.in. wykłady, przegląd filmów o ks. Tischnerze, uroczyste wręczenie Nagrody Miesięcznika i Wydawnictwa Znak im. ks. J. Tischnera, panele dyskusyjne, zabawa przy muzyce góralskiej.
14 kwietnia w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu rusza Poetycki Cykl Warsztatów Twórczego Pisania (kwiecień – czerwiec 2007). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do autorów zainteresowanych pogłębieniem umiejętności pisarskich, ale także do osób, które chcą poszerzyć wiedzę o literaturze. Pierwsze spotkanie w nowym cyklu poprowadzi prof. Piotr Śliwiński, wybitny znawca współczesnej poezji.
W lutym bieżącego roku odbył się „Przystanek poezja”, gromadzą się na nim poeci z całego kraju. Najstarszą uczestniczką zjazdu była 92- letnia Waleria Popielach, która zaprezentowała na spotkaniu swój najnowszy tomik „Życie moje”.
60 urodziny obchodzi dziś Stanisław Barańczak, wybitny tłumacz literatury w języku angielskim, poeta, krytyk literacki, eseista i literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Harvarda w USA.
W latach 70-tych jego twórczość była krytykowana jako przygnębiająca, mówiono, że płyty artysty powinny być sprzedawane z żyletkami, bo to dobra muzyka do podcinania sobie żył. Sam Cohen od młodości chorował na depresję i chcąc sobie jakoś z nią poradzić, wciąż gdzieś biegł, w coś się angażował, często się zakochiwał, a przede wszystkim – pisał. Burzliwe życie uczuciowe, powracające chandry, wzloty i upadki składają się na fascynującą biografię jednej z najważniejszych postaci pop-kultury.
Drugi, po wydanym przed laty w "Czytelniku" zbiorku wierszy pt. "Wszystko na chwilę", tomik poetycki Stefana Mellera. Zawarte w książce "Zaledwie minuta" wiersze są po części zapisem intymnych przeżyć, a po części osobistą refleksją nad problemami współczesnego świata i historią ostatniego półwiecza.