Tegorocznego Nobla w dziedzinie literatury przyznano Louise Glück „za jej niepowtarzalny poetycki głos, który swym surowym pięknem czyni jednostkowe istnienie uniwersalnym".
W wieku 94 lat zmarł Charles Aznavour francuski kompozytor, piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia ormiańskiego.
25 maja ukaże się nowa płyta Stanisławy Celińskiej. "Malinowa…" to zestaw 14 premierowych utworów, zainspirowanych spotkaniami z fanami i im dedykowany.
10 listopada ukaże się nowy album Krzysztofa Krawczyka. Wydawnictwo nosi tytuł "Wiecznie młody". Na albumie wokalistka mierzy się z dorobkiem Boba Dylana. Efektów możemy posłuchać już dziś.
Za rok w sprzedaży pojawi się tomik w dużej mierze niepublikowanych wierszy Leonarda Cohena.
Im szybciej dziecko nauczy się czytać, tym szybciej otwierają się przed nim ogromne możliwości rozwojowe. Wie to każdy dorosły i stara się zachęcać maluchy do nauki literek.
Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Młynarski poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali. Miał 76 lat.
Teatr Polski w Warszawie zaprasza seniorów na warsztaty literackie. Przewodnikami i towarzyszami podróży po literaturze będą Jacek Dehnel i zaproszeni przez niego poeci i prozaicy.
Julian Kornhauser został laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Sielsius za całokształt twórczości. Pozostałych laureatów poznamy podczas uroczystej gali 14 maja we wrocławskim Imparcie.
Dziś, po długiej choronie zmarł Natan Tenenbaum polski satyryk, poeta i autor tekstów scenicznych. Jego najbardziej znanym utworem jest "Modlitwa o wschodzie słońca". Miał 75 lat.
100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego stało się przyczynkiem do przygotowania niezwykłego wydania „Wierszy z szuflady”, zawierające jedne z pierwszych wierszy poety jakże różnych od powszechnie nam znanych.
Płyta „Moja miłość” to kolejny owoc współpracy Michała Bajora i Wojciecha Młynarskiego. Artysta nie boi się śpiewać o miłości, opowiadać o swoich snach i pasji podróżowania, a do tego obala mit o swojej pomnikowości, pokazując wyjątkowe poczucie humoru. Jak udało mu się przez tyle lat utrzymać przy sobie rzesze fanów i dlaczego wybrał zrobienie matury zamiast kariery we Włoszech?
Dziś podczas uroczystej gali, została przyznana po raz drugi nagroda im. Wisławy Szymborskiej. Za najwybitniejszą poetycką książkę roku został uznany tomik "Zapisane" Julii Hartwig.
„Czarna piosenka” to tomik, który miał być debiutem Wisławy Szymborskiej, ale nigdy nie został wydany. Prawdopodobnie wstrzymała go cenzura, bo w takim kształcie nie mógł się wówczas ukazać.
W ostatnim czasie we Wrocławskim Centrum Seniora odbyły się dwie inicjatywy artystyczne, zorganizowane przez grupę aktywnych seniorów O-CAL-eni oraz absolwentki Akademii Sztuki Trzeciego Wieku. Gośćmi specjalnymi tych wydarzeń były wolontariuszki z Wilna.