Zimą wyjeżdżamy do miejsc egzotycznych. Tam czeka na nas świat zupełnie odmienny od naszego. Lokalne bazary kuszą tysiącami kolorowych produktów, smakami, zapachami, wyrobami ręcznie robionymi… A wszystko w takich cenach, że żal tego nie kupić. Skłonni jesteśmy nawet nabyć dodatkową walizkę, tyle mamy podarków dla każdego członka rodziny i pamiątek, które będą nam przypominać o wspaniałych wakacjach. Jednak na granicy okazuje się, że połowę przedmiotów musimy zostawić w kraju, z którego pochodzą. W najlepszym wypadku to jedyna konsekwencja nadmiernego buszowania po lokalnych sklepach i bazarach. Jakie mogą być inne następstwa? I czego nie można przewozić przez granice...
Wypoczynek na działce czy wczasy w sanatorium to już przeszłość. Dzisiejsi seniorzy coraz chętniej wybierają wczasy z prawdziwego zdarzenia. Zamieniają działkowy relaks na plażowanie w zagranicznych kurortach. Eksperci potwierdzają, że z roku na rok rośnie grupa seniorów, którzy decydują się na podróże po Europie. Ciekawe oferty oraz specjalne zniżki i promocje dla osób po 55. roku życia są dodatkową zachętą do wakacyjnego wyjazdu.
Wybierając się samolotem w daleką podróż często zmieniamy strefy czasowe. W takiej sytuacji musimy przygotować się na to, że dopadnie nas tzw. syndrom nagłej zmiany strefy czasowej (jet lag). Organizmu nie da się oszukać, możemy jednak spróbować złagodzić niekorzystne dla niego objawy nagłego zaburzenia rytmu dnia i nocy. Centrum Lotnicze Sky4Fly prezentuje sprawdzone naturalne metody walki z syndromem nagłej zmiany strefy czasowej oraz podpowiada jak wykorzystać jet lag na własną korzyść.
Urlop to dla wielu z nas jedyny okres w roku, kiedy możemy robić to, na co naprawdę mamy ochotę. Jednak zwykle podchodzimy do tej kwestii dość rutynowo, każdego lata wybierając podobne formy wypoczynku,czy udając się w to samo miejsce co ostatnio, „bo jest sprawdzone”.
Ponad 9 mln pasażerów obsłużyły polskie lotniska w pierwszym półroczu - wynika ze statystyk zebranych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. To o ponad 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Polacy kochają podróże, a podróże na wybrzeże Morza Śródziemnego oraz Morza Czerwonego kochają najbardziej. Pradopodobnie dlatego od kilku lat najczęstszymi kierunkami wakacyjnych podroży są Hiszpania i Egipt. Na Półwyspie Iberyjskim i Czarnym Lądzie miło czas spędzą zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa na plaży.
Od 9 lipca do 11 września 2011 r. w Muzeum Podróżników w Toruniu oglądać można wystawę zdjęć z wyprawy na Madagaskar polskiego podróżnika, przyrodnika i pisarza Arkadego Fidlera.
Pierwsza wizyta na lotnisku nie musi się od razu wiązać z zabłądzeniem, przegapieniem lotu, czy, o zgrozo, nieświadomym złamaniem przepisów i popadnięciem w tarapaty. Wystarczy spokój, opanowanie i znajomość kilku podstawowych zasad by szczęśliwie znaleźć się na pokładzie samolotu i wyruszyć w podróż marzeń - radzą eksperci Centrum Lotniczego Sky4Fly.
Najbardziej pożądane przez osoby w wieku 50 plus na całym świecie rodzaje wyjazdu wakacyjnego to relaks połaczony z rekreacyjnym zwiedzaniem oraz "zanurzenie w kulturze", zaś ulubiona forma wypoczynku wszystkich Polaków to wakacje na łonie natury - wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Ipsos w 24 krajach świata.
Dojrzały wiek lub emerytura kojarzą się wielu z nas z biernością, opieką nad wnukami i oczekiwaniem na schyłek życia. Nic bardziej błędnego! Wiek senioralny to przecież dużo wolnego czasu i szansa na realizowanie marzeń. To idealny czas na podróże! Prawdę tę poznali już seniorzy z wielu krajów europejskich, dlaczego więc Polacy mieliby nie wykorzystywać możliwości, jakie im daje odpoczynek na emeryturze? Tym bardziej, że - jak wskazuje Qtravel.pl, polska wyszukiwarka ofert turystycznych - kompleksowe oferty wypoczynku dla seniorów leżą w zasięgu finansowym nawet przeciętnego polskiego emeryta.
Boże Narodzenie to rodzinne spotkania, wymarzone prezent, pyszne potrawy i relaks. Świąteczny czas to niestety jednocześnie również okres wytężonej aktywności wszelkich oszustów i włamywaczy. Aby Gwiazdka przebiegła pomyślnie, warto więc zachować ostrożność. Eksperci do spraw bezpieczeństwa życząc wesołych Świąt radzą, jak zabezpieczyć swoje mienie podczas bożonarodzeniowej pory.
Zastanawiasz się nad podróżą, ale masz chore serce? To nie stoi na przeszkodzie, by wsiąść do samolotu i udać się np. w cieplejsze miejsce na listopadowy, czy grudniowy wypoczynek.
Nawet najmniejsza kałuża odbija nieboPrzysłowie litewskieNakładem Wydawnictwa G+J RBA ukazała się książka Jaśka Meli pt. Poza horyzonty. Autor prezentuje w niej historię swych zmagań z losem oraz opowiada o niecodziennych podróżach, które stały się pasją jego życia.
Nadszedł wyczekiwany urlop, a wraz z nim ciekawa podróż i zakup pamiątek z wyjazdu. Oprócz figurek, muszli, statków w butelce, lokalnej biżuterii, etc., lubimy przywozić do kraju coś, co pozwala na reminescencje podobne do tych wywołanych przez magdalenki u Prousta. Tu jednak należy zachować ostrożność, prawo UE nie zezwala na wwożenie niektórych produktów.
Dla wielu Polaków to pytanie wręcz absurdalne. Jak to „co robimy"? Oczywiście wybieramy się na zakupy, wystajemy w swoje w kolejce po chleb (bo o ten z dobrej piekarni niełatwo w okresie przedświątecznym), realizujemy tradycyjne przepisy kulinarne i spotykamy się z rodziną. A jednak tempora mutantur et nos mutamur in illis (łac. czasy się zmieniają i my wraz z nimi).