Zaczęło się lato i wielu ludzi nie może doczekać się wakacyjnego wyjazdu. Niestety dla niektórych podróżowanie wiąże się ze wzrostem poziomu stresu i niepokoju. Wpadają niemal w panikę na myśl o dłuższym przebywaniu poza domem, staniu w kolejkach (w restauracjach, sklepach, etc.), czy też spędzaniu dni w międzynarodowym, nowym, nieznanym środowisku. Strach przed sytuacjami tego rodzaju to utrudniające życie zaburzenie zwane agorafobią.
Podróże to nie tylko zwiedzanie zabytków czy błogie lenistwo na plaży. Coraz częściej zwracamy także uwagę na jedzenie. Nie chodzi tu jedynie o "dobrą kuchnię", ale też o poznanie egzotycznych smaków i nietypowych miejsc. Przedstawiamy 10 nietypowych restauracji z całego świata.
Tylko co trzeci Polak wyjeżdżający za granicę wykupił polisę ubezpieczeniową. Wśród odpoczywających w Polsce ubezpieczony jest co dziesiąty. Liczba osób korzystających z ubezpieczeń turystycznych rośnie z roku na rok, jednak wciąż niewiele z nich przed wykupieniem polisy zna ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Z reguły zadawalają się wzmianką, że „oferta zawiera ubezpieczenie”.
Każdego roku zwiększa się liczba osób wyjeżdżających w najbardziej odległe zakątki świata. Egzotyczna wyprawa może być piękną i niezapomnianą przygodą, pod warunkiem, że przygotowując się do podróży nie zapomnimy o tym, co najcenniejsze – o zdrowiu. Niestety wiele osób zapomina jak wiele zagrożeń zdrowotnych czyha na nich w regionach tropikalnych. Światowy Dzień Zapaleń Mózgu i Opon Mózgowo-Rdzeniowych oraz Światowy Dzień Malarii to dobra okazja, aby przypomnieć o tym, jak ważne jest zdrowie w podróży.
Biura podróży proponują różnorodne wycieczki i wczasy, które można kupić bez wychodzenia z domu – przez Internet. Przed decyzją o zakupie i opłaceniu wycieczki warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, o których przypomina PayU, dostawca usług płatniczych.
Większość Polaków planuje obchodzić Wielkanoc w gronie najbliższych. Czasami oznacza to jednak, że święta spędzimy z rodziną, ale poza granicami kraju. Najwięcej Polaków poleci do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Irlandii. Część osób wybiera się na kilkudniowe wakacje w gronie przyjaciół do jednego z europejskich miast.
Jeśli dla ciebie Nowy Rok rozpoczyna się od tych samych, nieco nudnawych, postanowień - częstszego odwiedzania siłowni, rozpoczęcia diety i rezygnacji ze złych nawyków, dlaczego nie spróbujesz czegoś nowego? Warto nie tylko postanawiać coś, bo tak trzeba i jest powszechnie rekomendowane, ale zdecydować się na takie dążenia, które ożywią monotonię codzienności i zwiększą poczucie szczęścia.
Niektóre upominki z wakacji można stracić jeszcze na lotnisku, zanim zostaną przywiezione do kraju. W dodatku ich posiadanie przysporzyć może problemów natury prawnej. Na co więc warto zwrócić uwagę, zaopatrując się w zagraniczne pamiątki i prezenty takie jak alkohol, tytoń, torebka czy choćby kamien z miejsca pobytu?
Najpopularniejsze sposoby spędzania czasu na emeryturze to oglądanie telewizji, spotykanie się ze znajomymi lub przyjaciółmi w domu, chodzenie do kościoła, słuchanie radia, muzyki, a także czytanie książek, czasopism i gazet – wynika z sondażu CBOS. Okazuje się jednak, że pod względem sposobów spędzania czasu grupa emerytów nie jest jednorodna. Jedną czwartą ogółu emerytów stanowią najbardziej aktywni seniorzy, którzy częściej niż pozostali poświęcają czas na swoje hobby, uczestniczą w kulturze, podróżują po kraju i świecie, uprawiają sport, korzystają z komputera i internetu.
Ani PKS-y ani liczne spółki kolejowe nie rozpieszczają polskich seniorów. Emeryt nie może spodziewać się dużego komfortu jazdy, który należy mu się chociażby z tytułu wieku. Wszystkie ulgi obowiązują bowiem tylko w drugiej klasie. Warto zapoznać się ze wszytskimi możliwościami, które pozwolą tanio podróżować po Polsce.
W sieci ukazał się krótki materiał National Geographic opowiadający o ostatniej podwodnej przygodzie Jamesa Camerona. Przypomnijmy, reżyser zwiedzał dno Rowu Mariańskiego.
Piątkowy rejs samolotu PLL LOT z Londynu do Warszawy został opóźniony o kilka godzin. Powodem przedłużonego postoju na lotnisku Heathrow nie była - jak to zwykle ma miejsce w takich przypadkach - zła pogoda, ale zbyt zaawansowany wiek pilotów...
Szczoteczka i pasta do zębów to dla licznej części populacji świata ciągle luksus, na który nie może sobie pozwolić. W wielu miejscach naszego globu ludzie stosują od tysięcy lat naturalne sposoby dbania o zęby. – Zaskakujące, że metody te ciągle sprawdzają się świetnie i w zupełności wystarczają – zauważa stomatolog, doktor Roman Borczyk.
Zmieniają się zwyczaje polskich turystów - zamiast wczasów wykupionych od biura podróży samodzielnie składają pakiet - rezerwują bilet i hotel. O ile z lataniem samolotem już od dawna nie mamy problemu, o tyle rezerwacja noclegu w obcym kraju przez długi czas była dla naszych rodaków kłopotliwa. Dlaczego? Pokutowało stwierdzenie, że urlopy organizowane we własnym zakresie są droższe.
Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu! Anthony Bourdain rozwija i kontynuuje rozważania ze swoich poprzednich książek, w tym Kill Grilla, opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, krytycznie odnosi się do różnych zjawisk związanych ze współczesną kuchnią.