Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia i jak co roku zdecydowana większość z nich planuje spędzić je w gronie najbliższych. Coraz częściej oznacza to, że święta spędzimy z rodziną, ale poza granicami kraju. Serwis FRU.PL podaje, że podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej Polaków wybierze się do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Druga grupa osób, zamierza połączyć Święta z aktywnym wypoczynkiem w górach. Miłośnicy białego szaleństwa wykorzystają 4 dni urlopu i udadzą się do Austrii i Włoch na 11 dniowy wypoczynek.
Tradycja Bożego Narodzenia to nie tylko (i nawet nie przede wszystkim) karp, choinka i tłumy w centrach handlowych. Wszyscy cieszymy się na nadchodzące święta. Niektórzy również dlatego, że już za tydzień znajdą się z dala od mrozu, śniegu i stresujących przygotowań.
Jak podróżować, będąc niepełnosprawnym ruchowo? Czy linie lotnicze przewiozą wózek inwalidzki i czy zagwarantują pomoc wyszkolonego personelu? Tego typu pytania nurtują każdego niepełnosprawnego, który planuje podróż samolotem.
Pasażerowie, którzy 8, 9 i 10 sierpnia wyruszą z Warszawy jednym z sześciu ekspresów nie muszą pakować książek do walizki. Dobrą literaturę, m.in. Janusza L. Wiśniewskiego, Wojciecha Kuczoka i Bartłomieja Rychtera znajdą w przedziałach.
Zagubiony bagaż, odwołany lot lub godziny spędzone w oczekiwaniu na alternatywne połączenie? Nawet najlepiej przygotowaną wakacyjną podróż może popsuć ciąg nieoczekiwanych wydarzeń. O czym warto wiedzieć przed i podczas podróży na urlop?
Po zawieszeniu koncesji przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, spółka OLT zawiesiła także loty czarterowe. Dziś nie odleciały m.in. samoloty z Wrocławia do Egiptu. Z kraju nie wyleciało na wycieczki kilkuset turystów.
Tanie linie lotnicze OLT, które kilka miesięcy temu weszły na polski rynek z szeroko zakrojoną kampanią reklamową i wyjątkowo korzystną dla klientów ofertą, ogłosiły zawieszenie wszystkich swoich lotów regularnych. Bilety na te loty ma około 130 tysięcy osób.
Spółka Stalexport Autostrada Małopolska narzucała nieuczciwe ceny za przejazd Autostradą A4 - uznał Sąd Najwyższy oddalając skargę tej firmy. Stalexport pobierał pełną opłatę za przejazd autostradą, której istotna część była remontowana, a ruch odbywał się dwukierunkowo na jednej jezdni.
Ból zęba w czasie wakacji, zwłaszcza za granicą, może być prawdziwą udręką. I o ile próchnica rozwija się stopniowo, o tyle ból może pojawić się niespodziewanie i naprawdę nas zaskoczyć. Aby mu zapobiec, najlepiej jeszcze przed wyjazdem odwiedzić stomatologa. Co jednak zrobić, gdy na skutek wakacyjnego rozleniwienia o profilaktycznej wizycie zapomnimy, a podczas wypoczynku dopadnie nas ból zęba?
Wśród wakacyjnych dolegliwości przeważają otarcia, oparzenia słoneczne i zatrucia pokarmowe. Aby w pełni cieszyć się urlopem, warto sprawdzić potencjalne zagrożenia i odpowiednio się przygotować. Niekiedy należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty medycyny podróży, czasem trzeba się zaszczepić i zapoznać z zasadami profilaktyki.
Od dziś, czyli od 4 czerwca, została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej Schengen - informuje Straż Graniczna. Kontrole wracają na polskie granice z Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską, Republiką Słowacką i Republiką Litewską. Ograniczenia potrwają do 1 lipca, mają one związek z rozgrywkami Euro 2012. Jak zapewnia Straż Graniczna, kontrole mają być prowadzone wyrywkowo, w sposób nieuciążliwy dla podróżnych, gwarantujący niezakłócony i płynny ruch.
Większość Polaków, kiedy wyjeżdża na zagraniczne wakacje, udaje się do jednego z europejskich krajów. Dość dużym powodzeniem cieszą się również Egipt i Tunezja. Takie tygodniowe wczasy kosztują statystycznego Kowalskiego 2500 zł – wynika z analizy portalu turystycznego Tripsta.pl.
Odwołany lot do Madrytu? Opóźniony o 2 godziny pociąg do Berlina? Standard francuskiego hotelu niezgodny z jego klasą? Musisz zrezygnować z wycieczki, czy poniesiesz konsekwencje finansowe? Europejskie Centrum Konsumenta przygotowało kilka prostych rad na kłopoty w podróży - cennych tym bardziej, że właśnie na dobre zaczyna się sezon turystyczny.
Parafrazując reklamę miłośnicy zwierzaków pytają: „Czy ja podróżuję z pieskiem czy bez pieska?”. Zastanawiają się czy jadąc na wakacje mogą zabrać ze sobą swoje pupile czy też muszą powierzyć je komuś, kto zgodzi się sprawować nad nimi opiekę. Niektórzy traktują swojego podopiecznego, jak członka rodziny i niechętnie rozstają się z nim na czas podróży. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl radzi, jakie kroki podjąć by móc zabrać zwierzaka na wakacje.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni media doniosły o bankructwie dwóch europejskich linii lotniczych – upadły węgierski przewoźnik narodowy Malev i hiszpański Spanair. Jak prawa w takich sytuacjach przysługują niedoszłym pasażerom linii lotniczych? Wątpliwości wyjaśniają eksperci Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl.