Jeśli masz tzw. "chandrę", zajmij się swoim hobby, szybko i znacząco poprawia nastrój.
Samotność jest przykra i negatywnie wpływa na zdrowie, ale życie bez partnera wcale nie musi oznaczać izolacji i może być wręcz szczęśliwsze niż pozostawanie w związku.
Od dawna wiadomo, że stres skutkuje zwiększeniem poziomu stanów zapalnych. Teraz jednak odkryto, że przeciwny stan, czyli pozytywne emocje, dają odwrotne skutki, tzn. osłabiają zapalenia w organizmie.
Warto angażować się w pomoc innym ludziom - dzięki temu pomagamy też sami sobie poczuć się szczęśliwszymi.
Starość nierzadko kojarzy się z kłopotami zdrowotnymi, które wynikają z tego, że wraz z czasem organizm staje się słabszy fizycznie. Starszy wiek jednak przydaje nam także korzyści - w sferze zdrowia psychicznego jest raczej atutem, okazuje się bowiem, że seniorzy lepiej sobie radzą z negatywnymi emocjami.
Przez większą część roku pogoda nas nie rozpieszcza, co więcej, nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem, a balkony w blokach są niewielkich rozmiarów, nic więc dziwnego, że spędzamy dużo czasu w pomieszczeniach. Tymczasem przebywanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze i to zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.
Taniec pozwala zachować dobrą formę, jest ćwiczeniem także dla mózgu, jak również przyjemną formą spędzania czasu. Australijscy uczeni wskazują, że tańczenie zwiększa poczucie szczęścia.
Lista wymarzonych prezentów może stanowić ciekawą informację nie tylko na temat zainteresowań czy dążeń osoby oczekującej na świętego Mikołaja, może zawierać odpowiedź na pytanie, czy dana osoba jest szczęśliwa, czytamy na telegraph.co.uk.
Nowe badania prowadzone przez naukowców pokazują, że nie mają racji ci, którzy uważają, że najszczęśliwsze chwile przeżywają młodzi ludzie. Jest wręcz przeciwnie.