Codziennie na całym świecie miliardy ludzi wymieniają się miliardami pocałunków. Co to oznacza? Dla nas samych zastrzyk endorfin - hormonów szczęścia i szybsze bicie serca. Czy całowanie równie korzystnie wpływa na nasze zęby? I tak, i nie - jeden niewinny pocałunek to m.in. większe ryzyko próchnicy, którą możemy zarazić się jak grypą lub wirusem opryszczki. Jednak całusy niosą też pewne korzyści dla naszych zębów.
Nasze organizmy ciągle zaskakują uczonych. Choć eksperci od biologii i medycyny dokonali dotychczas tak wielu odkryć i znaleźli rozwiązanie dla tak licznych dolegliwości, sposób funkcjonowania naszego ciała wciąż fascynuje i zadziwia. Oto 15 interesujących faktów na temat ludzkiego organizmu.
Warto się całować, nie tylko po to, by okazać sobie bliskość. Okazuje się, że pocałunek ma uzdrawiającą siłę: sprzyja produkcji endorfin i oksytocyny, które mają działanie antystresowe i antymigrenowe. Ponadto całowanie się uruchamia 29 mięśni twarzy pomagając utrzymać jej odpowiednie napięcie i młody wygląd.
6 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Święto celebrowane jest także 6 lipca, a na 28 grudnia ustanowiono Międzynarodowy Dzień Całowania.