Nie wszystkie osoby zmagające się z bólem głowy unikają aktywności seksualnej. Ludzie cierpiący na migreny deklarują wyższy poziom pożądania seksualnego niż ludzie z innymi rodzajami bólów głowy.
Satysfakcja z życia intymnego u kobiet wzrasta wraz z wiekiem. Większość pań biorących udział w badaniu deklarowała częste podniecenie i orgazm, które utrzymują się do późnego wieku, pomimo niższego pożądania seksualnego w starszych latach.
Kiedy ludzie się zakochują, nie tylko doświadczają określonych emocji, ale też w konkretny sposób reaguje na to ich organizm, w tym mózg i serce.
Kobiece pożądanie można porównać do domku z kart. Budowanie go jest długie i skomplikowane, a zniszczenie może się dokonać w jednej chwili. Czego potrzebuje kobiece pożądanie, aby nie tylko się pojawić, ale i trwać jak najdłużej?
Libido kobiet to wypadkowa wielu czynników. Jego poziom zależy od stanu zdrowia, więzi z partnerem, a nawet tego, czy kobieta ma poczucie, że stosowana przez nią antykoncepcja jest wystarczająco skuteczna. Wiele z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak istotną rolę na pożądanie ma gospodarka hormonalna. Hormony tworzą, obok układu nerwowego, najważniejszy „system” w organizmie człowieka. Wydzielane przez gruczoły dokrewne (przysadkę mózgową, tarczycę, przytarczyce, nadnercza, trzustkę, szyszynkę, grasicę, jajniki lub jądra) decydują o zdrowiu, nastroju czy wyglądzie. To dzięki nim kobiety różnią się od mężczyzn.
Melodramat nie musi być nudny, ckliwy i przewidywalny. "Pożądanie" w reżyserii i według scenariusza Lisy Azuelos jest tego najlepszym przykładem.
Kim Cattrall, 56-letnia gwiazda słynnego serialu „Sex and the City", skrytykowała brytyjski przemysł filmowy za to, że nie pokazuje dojrzałych i starszych nagich kobiet.
Należy zapomnieć o dowcipach dworujących sobie z sypialnianych niepowodzeń starszych panów. Okazuje się, że pięćdziesięciokilkuletni mężczyźni doświadczają najlepszego seksu.