Bakterie w mocnym piwie mogą pomóc w zmniejszeniu nadmiaru kilogramów, mówią uczeni z Uniwersytetu w Amsterdamie.
Alkohol ma związek z wieloma różnymi chorobami. Okazuje się, że wśród nich są także alergie.
W ostatnim czasie popularyzuje się umiarkowane picie alkoholu, szczegolnie wina, jako sposobu na zachowanie zdrowia serca. Z drugiej strony, ze świata nauki dochodzą głosy, że każda dawka alkoholu może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Wydaje się, że kluczem do znalezienia odpowiedzi jest ilość serwowanych sobie drinków i czynniki jednostkowe.
Atmosferę spotkań towarzyskich często podkręcają ciekawie podane napoje alkoholowe takie jak wino, piwo czy modne drinki. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś do jakiej temperatury powinniście schłodzić trunki, by wydobyć z nich prawdziwą głębię smaku?
Wiadomo, że alkohol nie jest polecany osobom, które chorują na cukrzycę. Czy to oznacza jednak, że diabetycy nie mogą świętować ważnych wydarzeń poprzez wypicie lampki szampana? Niekoniecznie, kluczem jest tu umiarkowanie.
Niewielkie ilości alkoholu mogą wzmacniać serce.
Niedawno pisaliśmy, że regularnie wypijane niewielkie ilości alkoholu mogą uchronić nas przed przedwczesną śmiercią, nadmiar napojów wyskokowych ma jednak diametralnie różne skutki, okazuje się, że nadużywanie różnych trunków sprzyja szybkiemu rozwojowi demencji.
W pielęgnacji urody pomagają nie tylko kosmetyki powszechnie dostępne w drogeriach czy aptekach, ale przeróżne preparaty z naszych kuchni czy łazienek – sprawdź, co ci się może przydać w „domowym salonie kosmetycznym".
Jeśli Polacy mieliby wspólnie napić się złotego trunku ze znanym politykiem, kto by to był? Prezydent Andrzej Duda, którego wskazało 47 proc. respondentów. Na drugiej pozycji znalazł się Robert Biedroń, Prezydent Słupska, którego tym razem wybrało 44 proc. badanych. Paweł Kukiz, lider Kukiz 15, znalazł się na miejscu trzecim z 43 proc. głosów – wynika z badania „Z kim na piwo?” przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Grupy Żywiec.
Regularnie wypijane niewielkie ilości alkohol, np. jednego piwa czy lampki wina, może zmniejszyć zagrożenie cukrzycą. Co istotne, prewencyjnego charakteru nie ma picie mocniejszych alkoholi.
Wypijanie kilku piw tygodniowo nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Nawet umiarkowane picie alkoholu może uszkodzić mózg, ostrzegają oksfordzcy badacze.
Statystyczny Polak pije 98 litrów piwa rocznie. Przede wszystkim są to krajowe produkty, bo import stanowi zaledwie 2 proc. Krajowe browary do produkcji wykorzystują w dużej mierze surowce z polskich upraw. Uprawa chmielu i browarnych odmian zbóż daje pracę 40 tys. polskich rolników, a w całym łańcuchu dostaw przemysł piwowarski generuje ponad 200 tys. miejsc pracy.
Warto w sposób umiarkowany raczyć się piwem lub winem, dzięki temu można zmniejszyć ryzyko cukrzycy, mówią duńscy uczeni.
Najwięcej napojów wyskokowych piją Irlandczycy, Brytyjczycy i Portugalczycy.
Jeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi, jeśli wino, to w rodzinnym gronie, jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie – tak w świetle wyników najnowszych badań CBOS piją alkohol dorośli Polacy. Choć najpopularniejszym napojem alkoholowym w Polsce jest piwo, Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką. Pijąc wódkę przeciętny konsument spożywa jednorazowo niemal dwa razy więcej czystego alkoholu niż pijąc piwo i prawie trzy razy więcej czystego alkoholu niż wtedy, gdy pije wino.