Prezydent Lech Kaczyński i jego brat, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kończą 60 lat.
Nowelizacja ustawy o abonamencie radiowo- telewizyjnym została dziś uchwalona przez Sejm. Nowe rozwiązania legislacyjne zwalniają z opłat: emerytów, trwale niezdolnych do pracy rencistów, bezrobotnych oraz uprawnionych do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych. Ponadto, abonamentu nie będą musiały płacić osoby o niskich dochodach. Przy uchwalaniu nowego prawa nie obyło się jednak bez sejmowej awantury...
Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zawalczyć o głosy najbiedniejszych emerytów, przedstawiono projekt ustawy, który przewiduje dodatki dla osób, które pobierają najniższe świadczenia.
Państwowa Komisja Wyborcza podała nieoficjalne wyniki wyborów, według danych zebranych z 99,05% lokali wyborczych Platforma Obywatelska otrzymała 41,39% głosów, Prawo i Sprawiedliwość – 32,16%, Lewica i Demokraci – 13,2%, a Polskie Stronnictwo Ludowe- 8,93%. Tylko te cztery partie znajdą się w sejmie, pozostałe nie przekroczyły bowiem progu 5%.
Od jakiegoś czasu na różne sposoby dociera do ludzi wiadomość: „Idą wybory. Nie da się tego ukryć. Trzeba uratować ten Kraj. Dlatego powstała akcja . Podaj dalej, to nie jest łańcuszek tylko ratowanie tego państwa!” Tekst taki przekazywany jest za pośrednictwem telefonów komórkowych, poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych.
Z sondażu SMG/KRC dla „Newsweeka” wynika, że – gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie września – PiS zdobyłoby 35% głosów, PO – 32%, LiD – 16%. Samoobrona uzyskałaby 5% poparcie, PSL- 4%, a Liga Prawicy Rzeczpospolitej – 3%. Zaledwie 4% ankietowanych nie było pewnych na kogo odda głos.
PiS chce zrównać renty i emerytury byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL ze średnią krajową. Posłowie partii rządzącej argumentują, że ubeckie emerytury w wysokości 7 tys. zł są niesprawiedliwością dziejową - donosi "Życie Warszawy".