Czy pies oprócz bycia przyjacielem może być także terapeutą? Jak najbardziej! Terapia przy obecności psów może być nie tylko przyjemna, ale także bardzo efektywna. Dogoterapia posiada wiele zastosowań dzięki czemu doskonale sprawdza się niezależnie od wieku pacjentów lub ich stanu zdrowia.
Poszukiwania zaginionego czworonoga zazwyczaj szybko się kończą i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. To ogromna strata dla całej rodziny. Jak zapobiec temu przykremu scenariuszowi? Albo jak ułatwić zwierzęciu powrót do domu? Z decyzją o czipowaniu nie warto zwlekać.
Zabawa zajmuje ważne miejsce w hierarchii potrzeb czworonogów. Nie należy jej jednak postrzegać wyłącznie w kategorii aktywności fizycznej. Czy długie gonitwy za piłką, przynoszenie aportu lub wspólne bieganie, zawsze korzystnie wpływają na samopoczucie naszego czworonoga? Za pomocą jakich innych form zabawy umilić czas psu i zachęcić do aktywności?
Od takich drastycznych słów zaczyna się ogłoszenie na jednym z portali. Dotyczy kotki. Na moim Facebooku kilkanaście razy dziennie pojawia się prośba, błaganie wręcz o choć tymczasowy dom dla zwierzaka. Jednym słowem mamy w pełni wakacje...
Nawet najbardziej przyjazne schronisko nie zastąpi zwierzęciu domu. Małe i duże, młodsze i starsze, gładkie i kudłate, energiczne i spokojne… wszystkie czekają na drugą szansę. Adoptując psa lub kota, dajemy im nadzieję na nowe, lepsze życie. Zyskujemy też nowego przyjaciela na lata.
Węgierscy naukowcy odkryli, że najlepsi przyjaciele człowieka naprawdę wiedzą, co się do nich mówi - rozumieją zarówno wypowiadane słowa, jak i umieją interpretować intonację głosu.
Zdrowa skóra i lśniąca sierść wiele mówią o prawidłowej kondycji psa. Rytuały pielęgnacyjne wbrew pozorom sprawiają mu wiele radości. Wykonywane delikatnie i z uwagą będą chwilą relaksu i wytchnienia. Warto jednak wiedzieć jak poprawnie podejść do tematu pielęgnacji. Łagodny ton głosu, głaskanie i uśmiech towarzyszące zabiegom spowodują, że nasz pies polubi codzienną kosmetykę.
Spacer z psem to przede wszystkim budowanie więzi z pupilem, poczucia bezpieczeństwa oraz sposób na rozładowanie energii. Jak spacerować z psem to wbrew pozorom proste pytanie, ale jak się okazuje, odpowiedź może nas zaskoczyć.
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a o każdego przyjaciela trzeba dbać. Najważniejszym elementem troski o psa jest zapewnienie mu właściwej diety. Co kryje się pod tym pojęciem?
Terapie zajęciowe dla seniorów są w Polsce coraz bardziej popularne. Jedną ze zintegrowanych form jest dogoterapia. Metoda, której pozytywne działania w kontakcie z osobami starszymi są od lat sprawdzone i potwierdzone naukowo. Wykwalifikowani i przeszkoleni dogoterapeuci zapewniają seniorom rehabilitację poprzez odpowiednie zajęcia z psami, co niesie ze sobą zarówno korzyści profilaktyczne, jak i lecznicze. Jednak również codzienny kontakt ze zwierzęciem ma dobrzy wpływ na zdrowie.
Walizki już prawie spakowane, hotel zarezerwowany, bilety kupione - czas rozpocząć wyczekiwane wakacje! Pozostaje tylko jedno pytanie - co zrobić z naszym domowym pupilem? Zabrać ze sobą czy zostawić pod opieką kogoś zaufanego? Jak podróżować ze zwierzakiem? Prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów.
Nie taki kot straszny jak go rysują, a opieka nad nim nie jest trudna, kosztowna i pracochłonna. Obalamy mity i rozwiewamy pojawiające się najczęściej obawy, powstrzymujące osoby starsze przed przygarnięciem kota pod swój dach.
Starsza, 89-letnia kobieta trafiła do szpitala. Wysiłek blisko 150 osób opłacił się. Kobiety szukali policjanci, strażacy i mieszkańcy. Pieszo przeczesywano lasy z wykorzystaniem psów. Także media podawały komunikat o zaginięciu kobiety. Dzięki szybkim i profesjonalnym działaniom policjantów i strażaków nie doszło do tragedii.
Rusza druga edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Nakarm zwierzaka ze schroniska!”. Akcja, której celem jest pozyskanie finansowego wsparcia dla schronisk i fundacji pro-zwierzęcych z całej Polski, startuje już w poniedziałek, 27 czerwca.
Niektórzy z nas często tak samo nie mogą jak i nie chcą zostawiać swoich czworonożnych podopiecznych na głowie rodziny, czy przyjaciół lub też boją się pozostawiać je w zwierzęcych hotelach. Przy niedalekich podróżach, zwłaszcza samochodem, zabranie psa na wyprawę nie powinno stanowić problemu. Które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem?