Opieka nad psem to konieczność regularnego odbywania spacerów, więc sprzyja ćwiczeniom. Regularne przechadzki z psem zwiększają poziom aktywności fizycznej u osób starszych, zwłaszcza zimą.
Najlepszy przyjaciel człowieka ma na nas bardzo dobry wielowymiarowy wpływ. Okazuje się, że ludzie, którzy posiadali psa jako dzieci, rzadziej zapadają na schizofrenię.
Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, zaopiekuj się psem. Właściciele czworonogów są zdrowsi i żyją dłużej.
Fajerwerki i głośne wystrzały zaczynają towarzyszyć nam tuż po świętach, by osiągnąć kulminacje w sylwestrowy wieczór. Niestety, to bardzo ciężki czas dla zwierząt, również domowych.
Jeśli pupil waży więcej niż powinien, z dużym pradopodobieństwem wynika to z tego, że właściciel, stosując u siebie nieodpowiednią dietę, podaje nadmiar smakołyków także swojemu czworonogowi.
Opieka nad psem wyznacza pewien styl życia, który sprzyja zdrowiu serca. Jeśli chcesz uniknąć problemów sercowo-naczyniowych, zaadoptuj czoworonoga.
Adoptowanie psa to poważny obowiązek i wiele życiowych ograniczeń, dotyczących choćby możliwości wyjazdów czy spowodowanej czymkolwiek innym przedłużonej nieobecności. Równocześnie jednak posiadanie czworonoga jest bardzo popłacjące emocjonalnie i jednym z „ubocznych efektów" tego jest lepsze samopoczucie psychiczne i sprawność fizyczna.
Szwedzcy badacze odkryli, że nasze czworonogi mogą odczuwać podobny poziom stresu do tego, jakiego my doświadczamy.
Właściciele zwierząt bardzo przeżywają ich śmierć i jest to szczególnie trudna żałoba, ponieważ często przemilczana przed rodziną czy przyjaciółmi w obawie przed jej negatywnymi ocenami.
Jeśli nasz czworonóg ma nadwagę, nie jest to szczęśliwy zwierzak - może mieć przez to różne dolegliwości i jakość jego życia jest znacznie niższa.
Łatwiej jest się starzeć, gdy ma się u boku czworonoga, wynika z przeprowadzonych w USA ankiet.
Karmienie psa surowym mięsem może być niebezpieczne i dla niego, i dla właściciela, wynika z nowych szwedzkich badań.
Na całym świecie aż 300 milionów ludzi cierpi na depresję, chorobę, która nie pozwala normalnie funkcjonować, bardzo obniża jakość życia i nierzadko prowadzi do prób samobójczych. Okazuje się, że objawy depresji mogą być znacznie obniżone dzięki opiece nad jakimś zwierzakiem. Nie tylko samo siebie daje dobre dla naszego samopoczucia skutki, ale można też wytresować psa tak, aby działał terapuetycznie.
Powodów do narzekań zwykle nam nie brakuje - kolejki do lekarza, korki w mieście, tłumy w sklepach, nadmiar codziennych obowiązkó: wszystko to skutecznie nas irytuje. I jakkolwiek zewsząd słyszymy, że powinniśmy o siebie lepiej zadbać, dość trudno nam to przychodzi, bo i na to brakuje czasu lub pieniędzy. W każdym razie warto pamiętać, że zupełnie drobne rzeczy mogą mieć istotny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, poniżej 10 prostych sposobów na szybką poprawę nastroju.
Podróżowanie ze zwierzętami staje się coraz popularniejsze. Na letni urlop wraz z czworonożnym pupilem wyjeżdża 65 proc. Polaków, zwłaszcza młodych, poniżej 34. roku życia. Zabierając psa lub kota na urlop, warto pamiętać o tym, że zwierzak musi zostać zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany. Niezbędne jest także zapewnienie mu odpowiednich warunków transportu. Eksperci podkreślają też, że nie każdy czworonóg będzie zadowolony z wyjazdu – podróż sprawi radość psu, dla kota może się stać traumatycznym doświadczeniem.