Kobiety, które stosują chemiczne produkty do prostowania włosów, są bardziej narażone na raka macicy w porównaniu z kobietami, które ich nie używają.
Jad pszczół miodnych zabija agresywne komórki raka piersi, ogłaszają australijscy lekarze.
Czy obfity biust może być obciążeniem dla kręgosłupa? Okazuje się, że wokół tego tematu krąży wiele mitów. A jak jest faktycznie?
Pełne i kształtne piersi to pragnienie wielu kobiet. Dla pań biust stanowi bowiem atrybut kobiecości, a jego wygląd ma duże znaczenie i wpływ na samoocenę oraz pewność siebie. Może być powodem do dumy lub przeciwnie – przyczyną kompleksów. Szansą na skorygowanie jego wyglądu jest operacja powiększania biustu. W jaki sposób bezpiecznie wykonać ten zabieg?
Uniemożliwiają uprawianie sportu, nie pozwalają na naturalne karmienie niemowlaka, nie wyglądają naturalnie, a nawet trzeba je wymieniać co kilka lat – to tylko niektóre z „rewelacji”, jakie na temat sztucznego biustu można przeczytać w internecie. Które z nich są faktem, a które mitem?
W ostatnich latach wokół tematu operacji plastycznych narosło wiele mitów. Co jest prawdą, a co tylko wytworem mediów, podsycanym barwnymi opowieściami celebrytów, którzy bez skrępowania opowiadają o chirurgicznym poprawianiu kolejnych partii swojego ciała? Poniżej znajduje się pięć najpopularniejszych twierdzeń na temat zabiegów plastycznych, które mijają się z prawdą.
W Polsce rak piersi odpowiada za blisko 22 proc. zachorowań na nowotwory wśród kobiet. Rocznie 17 tys. pacjentek poddawanych jest leczeniu, często bardzo inwazyjnemu, a 6 tys. z nich umiera. W skali roku na leczenie raka piersi z budżetu państwa wydaje się prawie 500 mln zł – wynika z raportu „Zalecenia dla polityki państwa w zakresie zaawansowanego raka piersi”, który powstał na zlecenie Fundacji „Żyjmy Zdrowo”. Choć rośnie liczba terapii i leków, to pacjentki z zaawansowaną postacią tej choroby nie doczekały się jeszcze refundacji nowych metod leczenia.
Każdego dnia raka piersi diagnozuje się u blisko 50 Polek, rocznie z jego powodu umiera 6 tys. kobiet. Choć świadomość dotycząca profilaktyki tego nowotworu jest duża, to kobiety nie wykorzystują jej w praktyce. Połowa Polek nigdy nie przeprowadziła żadnych badań pod kątem raka piersi, a 20 proc. wykonało je ponad pięć lat temu. Niewiele kobiet przeprowadza też samobadanie piersi, które pozwala zauważyć pierwsze niepokojące zmiany – wynika z badań opracowanych na zlecenie firmy Braster i Fundacji Onkocafe.
Październik to miesiąc, w którym bardzo dużo mówi się o raku piersi i walce z tym nowotworem. Kobiety są zachęcane do profilaktyki w przeróżny sposób – przez kampanie społeczne, gwiazdy, media. Mimo to część pań nadal coś powstrzymuje przed wizytą u lekarza. Dlaczego tak wiele kobiet jak ognia unika badań?
Niedoskonałości sylwetki spędzają sen z powiek wielu kobietom. Większość chciałaby je zatuszować, aby wyglądać atrakcyjnej. Z pomocą przychodzi odpowiednio dobrana bielizna, która uwydatni atuty sylwetki i ukryje słabsze jej strony.
Rak piersi – to słowo wywołuje lęk i obawy. Co roku w Polsce diagnozuje się około 18 000 nowych przypadków tego nowotworu. Niektóre czynniki ryzyka możemy w prosty sposób wyeliminować z naszego życia.
Powiększenie piersi to jedna z najczęstszych operacji chirurgii plastycznej. W 2016 roku na świecie wykonano około 1,5 mln takich zabiegów. Decyzje o nim podejmowane są w celu poprawienia samopoczucia i akceptację własnego ciała. Często są to jednak zabiegi korygujące, wykonywane z powodu różnych przypadłości. Zanim jednak zdecydujemy się na powiększeniu piersi, warto sprawdzić jakie nowoczesne metody oferuje nam medycyna estetyczna.
30 maja obchodzimy „Dzień bez stanika”. Biust to atrybut każdej kobiety. Nieistotny jest jego kształt czy wielkość. Ważne, żeby był zadbany i jędrny. Poprzez regularne ćwiczenia wzmacniamy mięśnie piersi, a pielęgnacyjne kremy pomagają uelastycznić i nawilżyć ich delikatną skórę. Ale piękny i zadbany biust to przede wszystkim zdrowe piersi. O badaniach kontrolnych i regularnym samobadaniu przypomina akcja "Zdrowy nawyk, zdrowe piersi".
Mały rozmiar piersi często jest powodem kompleksów wielu kobiet. Niekiedy nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak uciążliwy w codziennym życiu może być większy biust. Hojnie obdarzone Panie częściej narzekają na bóle kręgosłupa czy kłopoty z doborem odpowiedniego biustonosza.