Aktywni, nie bojący się ryzyka wytrawni inwestorzy, którzy stawiają na nowości? Czy może ostrożni, słabo wyedukowani finansowo i raczej stroniący od produktów inwestycyjnych? Jaki jest inwestycyjny portret Polaków? Jak podchodzą do inwestowania i gdzie najchętniej lokują swoje pieniądze?
Cele Polaków koncentrują się najczęściej wokół finansów, pracy i rodziny - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Co piąty badany dąży do zapewnienia odpowiednich warunków materialnych sobie i swoim bliskim, a co dziesiąty zamierza szukać pracy. Respondenci często mówią również o dbaniu o zdrowie, swoich planach mieszkaniowych oraz chęci osiągnięcia określonego poziomu wykształcenia.
Biegając po sklepach w poszukiwaniu idealnych podarków dla bliskich nam osób, często zapominamy, że możemy paść ofiarą fałszerzy pieniędzy. Nie zwracamy uwagi na otrzymywaną resztę i w tym momencie możemy stać się potencjalnymi osobami, które wprowadzają falsyfikaty do dalszego obiegu. Jak się przed tym chronić?
Do olsztyńskiej Komendy Policji zgłosiła się kobieta która znalazła dziecięcy piórnik z kaczuszką w którym było ponad 15 tysięcy złotych i dokumenty mieszkanki Wrocławia. Policjanci dotarli do 68-latki z Dolnego Śląska. Kobieta była tak szczęśliwa i zaskoczona tym, że odnaleziono jej oszczędności, że zemdlała i trafiła do szpitala.
Martin Scorsese martwi się o przyszłość przemysłu filmowego. Reżyser chciałby, aby jego "poważni" koledzy z branży otrzymywali wsparcie finansowe z zewnątrz.
Co do niewielu spraw na świecie pod każdą szerokością geograficzną panuje taka zgodność, jak w tej kwestii. Miesięcznik Reader's Digest korzystając z rozległej sieci wydań w różnych krajach, przeprowadził mały sondaż: Co wolisz? Stracić na dobre 5 kilogramów, czy dostać 10 000 dolarów?
Z badań przeprowadzonych przez CBOS w 2008 roku wynika, że 77% gospodarstw domowych w Polsce nie ma oszczędności pieniężnych, na wsi odsetek ten jest nawet większy i sięga 82%. Poza tym, 41,5% gospodarstw spłaca różnego rodzaju pożyczki i kredyty. Nawet niewielkimi kwotami trzeba jednak umieć zarządzać, stąd kampania edukacyjna „Zaplanuj swoją przyszłość".
Od 20 grudnia do 4 stycznia w wybranych punktach handlowych w Zakopanem można płacić nową walutą - Funtem Zakopiańskim. Dwukolorowy metalowy żeton ma na awersie górski szałas, a na rewersie podobizny Józefa Piłsudskiego lub Stefana Żeromskiego.
Pomimo kryzysu oferta kredytów gotówkowych na sfinansowanie Świąt jest szeroka i różnorodna. Expander sprawdził, że najkorzystniejszą ofertę świątecznego kredytu mają BOŚ, DnB Nord i Bank Zachodni WBK.
W krajach starej Unii Europejskiej hipoteka odwrócona jest bardzo popularna, Polacy wciąż bardzo ostrożnie podchodzą do tego rozwiązania. Jednakże, jak twierdzi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, kreowane coraz lepsze podstawy dla praw własności umożliwiają tworzenie takich instrumentów jak hipoteka odwrócona i zwiększenie ich popularności - informuje Gazeta Prawna.
Jeśli jesteś w kiepskim nastroju, dwa razy się zastanów, czy musisz wyjść na zakupy, nawet jeśli mają być to drobne sprawunki. Naukowcy z Harvard University przeprowadzili badania, z których wynika, że osoby smutne i przygnębione troskami wydają o wiele więcej niż radośni, bądź mający nastrój neutralny, informuje www.npr.org.
Dwie starsze panie zostały oskarżone i uznane winnymi morderstw na bezdomnych i przywłaszczenia sobie pieniędzy z polis ubezpieczeniowych ofiar. Staruszki ukradły 2,8 milionów dolarów.
„Rząd liczy, że dzięki programowi "Solidarność pokoleń 50+" do 2013 roku 700-800 tys. osób po 50. roku życia wróci na rynek pracy” – stwierdził Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Donalda Tuska.
Sąd postanowił, że ex Beatles Paul McCartney zapłaci byłej żonie Heather Mills 24,3 mln funtów szterlingów w związku z ugodą rozwodową.
„Oszczędzanie pieniędzy jest jak utrata na wadze – proste, ale niełatwe. Spożywanie mniejszej ilości jedzenia spowoduje utratę wagi. Proste. Ale jedzenie jest przyjemne, głód –wręcz przeciwnie”, pisze Paul Lewis, autor książki Money Magic.