Częste mycie, stylizacja, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych i wiele innych czynników czyni włosy słabszymi. Warto pamiętać, że dieta może odgrywać dużą rolę w wyglądzie czupryny. Spróbuj dodać te produkty do swojej diety, a włosy staną się zdrowsze i bardziej lśniące.
Układanie modnych fryzur i nawyki nieodpowiedniego mycia i suszenia włosów mogą mieć wpływ na osłabienie czupryny.
Przed wyjazdem wakacyjnym warto uważnie przemyśleć listę rzeczy najbardziej potrzebnych i poszukać ciekawych produktów, ułatwiających funkcjonowanie poza domem. Jednym z nich jest suchy szampon.
Nie tylko ciału mogą służyć aromatyczne zabiegi pielęgnacyjne. W dobie farb, lakierów i coraz bardziej zanieczyszczonego powietrza także włosy potrzebują regeneracji i to niekiedy bardzo solidnej.
Pora chłodów to dla włosów niełatwy czas: wiatr, niskie temperatury oraz nakrycia głowy, które elektryzują włosy. Co robić? Oto kilka szybkich, domowych sposobów, które pozwolą uniknąć "klątwy wełnianej czapki".
Podstawą pielęgnacji włosów jest ich mycie i odżywianie, jednak niejednokrotnie podczas tego podstawowego zabiegu popełniamy wiele błędów. Szwedzka marka REF radzi jak odpowiednio stosować szampony i odżywki by czerpały z nich pełnie wartości odżywczych.
Włosy pięćdziesięciolatki wymagają troski i opieki. Są to więc pasma, które - aby wyglądać efektownie i cieszyć oczy zarówno samej właścicielki jak i całego otoczenia - potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.
Zdrowe i zadbane włosy to dla większości z nas wizytówka i „ambasador pierwszego wrażenia" w kontaktach międzyludzkich. Zabiegi stylizacyjne, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz łupież sprawiają jednak, że nasza fryzura czasem oddala się od wymarzonego ideału. W takich przypadkach potrzebna jest pomoc, jaką ofertują specjalistyczne serie dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry głowy.
W ciągłym pośpiechu i natłoku zajęć nie zawsze jest czas by w trakcie każdego mycia odpowiednio pielęgnować włosy. I choć obiecujemy sobie, że wieczorem położymy maskę lub odżywkę nie zawsze jednak starcza nam na to siły i chęci.
Zima to bardzo trudny okres dla włosów, każdego dnia narażamy je na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie dość, że skazujemy je na suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu, to jeszcze fundujemy im ciągłe zmiany temperatur. A do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć codzienne zabiegi - lokowanie, prostowanie i stylizowanie. Zimą bardzo często łapiemy przeziębienia, które również mają ogromny wpływ na kondycję włosów.
Bez względu na przyczynę zniszczenia włosów obserwuje się ten sam efekt - są matowe i kruche, brak im elastyczności, wyglądają niezdrowo, łatwo się plączą, trudno je rozczesać. Taka czupryna ma fatalny wpływ na wygląd i postarza ich posiadaczy oraz posiadaczki.
Zima ma się ku końcowi. Choć z kalendarza wynika, że trzeba jeszcze poczekać z przywitaniem wiosny, aura daje znać, że ta cieplejsza pora roku jest już naprawdę blisko. Nowy czas oznacza zwykle nowe porządki, zarówno w domu, jak i we własnym ciele. Odpowiedniej, wiosennej pielęgnacji wymagają także m. in. włosy.
Kiedy za oknem minusowa temperatura, chętnie korzysta się gorącego prysznica, podkręca ogrzewanie i suszy włosy po ich umyciu. Wszystko to pozwala ciału odczuć upragnione ciepło, ale stanowi jednocześnie czynnik ryzyka zniszczeń - matowieją włosy i paznokcie, a skóra staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Zresztą, zima oferuje całą paletę elementów destrukcyjnie działających na nasz wygląd. Oto kilka odpowiedzi na sygnał SOS wydawany przez organizm.
Kosmetyki pielęgnacyjne pachnące jak słodkie przysmaki to hit ostatnich miesięcy. Serie takie mają w swojej ofercie niemal wszystkie firmy. Czekolada, wanilia, kokos, pomarańcza czy marcepan to nowe zapachowe propozycje kosmetycznych marek.
Sucha i chłodna zima może być bardzo szkodliwe dla włosów. Łatwo ulegają przesuszeniu w tym okresie roku, ponieważ są ciągle narażone na suche powietrze w pomieszczeniach i niemniej groźny dla nich wiatr na zewnątrz. Na efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Włosy mogą stać się suche, matowe, kruche i słabe. Na szczęście eksperci mają na to kilka porad.