Zimą często zapominamy o prawidłowym dbaniu o stopy, te zaś, uwięzione w ciasnych skarpetkach i schowane przed światem w zabudowanych butach, permanentnie narażone są na opuchnięcia, niedotlenienie i przesuszenie. Zanim pierwsze wiosenne temperatury pozwolą na sandałki, klapki czy koturny, warto zatroszczyć się o ich prezencję. Pielęgnacja stóp nie musi być ani bardzo kosztowna, ani szczególnie skomplikowana. Możemy wybrać zarówno profesjonalne zabiegi na stopy w salonach SPA, jak i zadbać o nie w domowych czterech ścianach.
Najbliższe dni upłyną nam pod znakiem upalnej aury. Dla organizmu wysokie temperatury to poważne wyzwanie. Długie przebywanie na słońcu może skutkować odwodnieniem i udarem cieplnym. W takich warunkach cierpią również nasze stopy. Jak przynieść im ulgę i jaką pielęgnację zapewnić im w gorące dni?
Jednym z powikłań związanych z cukrzycą jest zespół stopy cukrzycowej. Jest to choroba niedokrwienia stóp, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do konieczności amputacji kończyny dolnej. Objawami choroby, oprócz bólu, jest łuszcząca i wysuszona skóra, pęknięcia oraz owrzodzenia czy trudne do zagojenia rany. Jest to bardzo niebezpieczne schorzenie, dlatego każdy diabetyk powinien wiedzieć jak odpowiednio dbać o swoje stopy.
Zadbane, zdrowe stopy to powód do dumy. Nie łatwo jednak utrzymać je w dobrej kondycji. Natura przypisała im szereg trudnych zadań i z tego powodu codziennie są narażane na wiele niedogodności. Systematyczna pielęgnacja potrafi jednak przynieść upragnione efekty i sprawić, że bez obaw będziemy je pokazywać w sandałkach każdego dnia lata.
Maj to zwykle ten miesiąc, w którym po raz pierwszy wyjmujemy z szaf lekkie, odkryte obuwie. Zanim jednak odsłonimy nasze pięty i palce, należy poświęcić im nieco więcej uwagi. Należy pamiętać o tym, że zima nie rozpieszczała naszych stóp, dlatego ich skóra wymaga regeneracji.
Stopy to najczęściej zapominana podczas zabiegów pielęgnacyjnych część ciała. Zimą są na przemian rozgrzane i zmarznięte, a ich skóra staje się wysuszona i szorstka. Jak przywrócić je do formy po zimie i zapewnią kompleksową pielęgnację w najbliższych ciepłych miesiącach.
Lawenda swoje lecznicze właściwości zawdzięcza dużej zawartości substancji aktywnych m.in. linalolu, terpeny, garbników, kwasów organicznych oraz soli mineralnych. Dzięki nim doskonale wspiera kurację różnego rodzaju uszkodzeń skóry, a także działa przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie. Pozyskane z niej olejki są składnikiem produktów do pielęgnacji stóp marki Gehwol.
Istnieje kilka domowych środków, które mogą pomóc zwalczyć nieprzyjemny zapach stóp.
Zima to niełatwy czas dla skóry stóp, ponieważ narażona jest na duże zmiany temperatury, nadmierne wysuszenie i przegrzanie, przemoczenie, a nawet przemrożenie.
Odkryte sandały, lekkie klapki i uniwersalne japonki. Letnie obuwie pomogło nam przetrwać upalne dni. Niestety, pozostawiło też nieestetyczne ślady na stopach. Przedstawiamy 3 kroki do profesjonalnej regeneracji skóry stóp po lecie.
Polacy coraz mniej dbają o stan swoich stóp i dłoni. Na grzybicę paznokci cierpi już 22 proc. Polaków, a w ciągu najbliższych lat ta liczba może tylko wzrosnąć - wynika z badań przeprowadzonych przez klinikę Dentim Body Care z Katowic.
Powabne biodra, kształtne piersi, zgrabne nogi, jak również zadbane stopy są bez wątpienia symbolem kobiecości. Zamiłowanie do delikatnych kobiecych stóp przejawiał podobno największy kochanek Giacomo Casanova. Aby były faktycznie powabne i zdrowe musimy troszczyć się o nie każdego dnia. Wystarczy pamiętać o kilku krokach, które doprowadzą nas do celu, czyli wypielęgnowanych i szczęśliwych stóp przez cały rok.
Zbliża się kolejny karnawałowy weekend. Na imprezy mamy czas do 8 marca, warto więc przygotować się na miesiąc szaleństwa. Przede wszystkim zadbajmy o stopy, które w tym czasie potrzebują szczególnej uwagi. W końcu dzięki nim będziemy mogli szaleć na parkiecie do białego rana.
Stopy są bardzo ważną częścią naszego ciała. Ich codzienne obciążanie powoduje, że bywają przemęczone, a skóra - przesuszona. Żeby temu zapobiec, konieczna jest szczególnie staranna pielęgnacja.
Nasza skóra z wiekiem staje się coraz cieńsza. W obrębie skóry właściwej jest to wynik zmniejszania się liczby komórek. U osób starszych odnotowuje się również zmniejszanie się czynności, unieczynnianie, a nawet zanikanie gruczołów potowych, co powoduje, że naturalny proces nawilżania skóry ulega osłabieniu.