Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie ograniczamy liczbę wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na wagę bagażu najczęściej zabieramy ze sobą tylko niezbędne preparaty. Nie chcemy również tracić czasu, który potrzebny jest np. na wykonanie kąpieli i dokładnego peelingu stóp.
Stopy są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na urazy i otarcia. To na nich opieramy cały nasz ciężar. Warto o nie zadbać, w szczególności na wiosnę, kiedy postanawiamy więcej się ruszać i pracować nad naszą kondycją. Nie ważne jaki sport uprawiamy, powinniśmy pomyśleć o właściwej ochronie stóp, aby sobie nie zaszkodzić.
To uciążliwy i czasem bardzo bolesny problem. Odpowiedzialne za nie są niewygodne buty, wady śródstopia lub nieprawidłowy chód. Odciski pojawiające się na stopach, bo o nich mowa, to miejscowe stwardnienia skóry, które są problemem wielu z nas. Oto kilka sposobów na to, aby raz na zawsze uporać się z tą dokuczliwą przypadłością.
Potliwość stóp to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny, który zdarza się, że zawstydza nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jego przyczyną może być chodzenie w nieprzewiewnym obuwiu lub skarpetkach ze sztucznych materiałów. Jeśli jednak właściwe obuwie nie poprawia sytuacji, to przed wizytą u lekarza medycyny estetycznej, warto zastosować odpowiednią pielęgnację.
Chcąc cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami latem, już teraz należy rozpocząć ich intensywną regenerację. Skóra stóp trzymana zimą w ciężkich i mało przewiewnych butach rogowacieje i pęka. Dodatkowo częste zmiany temperatury, przemarznięcia czy przemoczenia pozbawiają ją wody i cennych lipidów. W jaki sposób przywrócić ją do odpowiedniej kondycji? Prezentujemy kilka sposobów na domową odnowę stóp.
Pękające pięty to bardzo uciążliwa i bolesna dolegliwość. Skóra na piętach jest niemal dwukrotnie grubsza niż w innych rejonach ciała. W tym miejscu szybciej narasta niż się złuszcza, co może być powodem pękania. Pęknięcia mogą być powierzchowne lub sięgać nawet skóry właściwej. W efekcie stopy mogą krwawić lub nawet ropieć.
U osób starszych niewinne upadki często prowadzą do poważnych złamań i urazów. Eksperci podkreślają, że jedną z głównych przyczyn mogą być wieloletnie zaniedbania dotyczące zdrowia stóp. Jak seniorzy powinni dbać o stopy, aby długo cieszyć się zdrowiem i sprawnością?
Pielęgnacja stóp osób starszych znacząco różni się od tej, dedykowanej młodym ludziom. Z wiekiem skóra przestaje produkować ochronną warstwę tłuszczową, więc osoby starsze muszą dostarczać ją w kremach. Dodatkowo skóra staje się delikatniejsza, cieńsza i mniej elastyczna. Z tego powodu jest bardziej narażona na otarcia i uszkodzenia. Jak zatem postępować przy pielęgnacji skóry stóp osób starszych?
Czas letniego odpoczynku to moment, w którym możemy zapomnieć o codziennych problemach i obowiązkach. Nie powinniśmy jednak robić przerw w dbaniu o stopy, które podczas wyjazdów zasługują na szczególną uwagę. O czym należy pamiętać, wybierając się na wakacje?
Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom. Prawidłowa pilęgnacja stóp pomoże nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i zrelaksuje. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w przygotowaniu domowego SPA dla stóp i jak przeprowadzić taki zabieg krok po kroku.
Zimą często zapominamy o prawidłowym dbaniu o stopy, te zaś, uwięzione w ciasnych skarpetkach i schowane przed światem w zabudowanych butach, permanentnie narażone są na opuchnięcia, niedotlenienie i przesuszenie. Zanim pierwsze wiosenne temperatury pozwolą na sandałki, klapki czy koturny, warto zatroszczyć się o ich prezencję. Pielęgnacja stóp nie musi być ani bardzo kosztowna, ani szczególnie skomplikowana. Możemy wybrać zarówno profesjonalne zabiegi na stopy w salonach SPA, jak i zadbać o nie w domowych czterech ścianach.
Najbliższe dni upłyną nam pod znakiem upalnej aury. Dla organizmu wysokie temperatury to poważne wyzwanie. Długie przebywanie na słońcu może skutkować odwodnieniem i udarem cieplnym. W takich warunkach cierpią również nasze stopy. Jak przynieść im ulgę i jaką pielęgnację zapewnić im w gorące dni?
Jednym z powikłań związanych z cukrzycą jest zespół stopy cukrzycowej. Jest to choroba niedokrwienia stóp, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do konieczności amputacji kończyny dolnej. Objawami choroby, oprócz bólu, jest łuszcząca i wysuszona skóra, pęknięcia oraz owrzodzenia czy trudne do zagojenia rany. Jest to bardzo niebezpieczne schorzenie, dlatego każdy diabetyk powinien wiedzieć jak odpowiednio dbać o swoje stopy.
Zadbane, zdrowe stopy to powód do dumy. Nie łatwo jednak utrzymać je w dobrej kondycji. Natura przypisała im szereg trudnych zadań i z tego powodu codziennie są narażane na wiele niedogodności. Systematyczna pielęgnacja potrafi jednak przynieść upragnione efekty i sprawić, że bez obaw będziemy je pokazywać w sandałkach każdego dnia lata.
Maj to zwykle ten miesiąc, w którym po raz pierwszy wyjmujemy z szaf lekkie, odkryte obuwie. Zanim jednak odsłonimy nasze pięty i palce, należy poświęcić im nieco więcej uwagi. Należy pamiętać o tym, że zima nie rozpieszczała naszych stóp, dlatego ich skóra wymaga regeneracji.