Kwasek cytrynowy jest głównie używany do napojów zamiast cytryny, ale ma znacznie więcej, niekoniecznie kulinarnych zastosowań.
Zimą skóra i ciało wymaga szczególnej ochrony, dlatego warto poświęcić więcej czasu na skompletowanie zimowych specyfików. Gdy na dworze panuje mróz i wieje wiatr, nasza twarz i ciało wymagają wyjątkowej troski. Schowajmy w głąb szafki letnie kosmetyki, a na ferie zapakujmy specjalne preparaty. W zimne dni skóra szybko traci wilgoć, staje się sucha i szorstka. Potrzebuje natłuszczenia, które ochroni ją przed utratą wody.
Zaczyna się niewinnie – wrażliwą cerą, rumieńcem, podskórnymi grudkami i krostkami. Trądzik różowaty to choroba skóry, której nie można ignorować. Jak skutecznie walczyć z tak uciążliwą przypadłością?
Uprzykrza życie i odbiera pewność siebie. Zaczerwienione policzki, pieczenie skóry oraz krostki są przyczyną dyskomfortu, który poważnie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Trądzik różowaty – przewlekła i zapalna choroba skóry twarzy. Jak sobie z nią radzić?
Warto ostrożnie dobierać kosmetyki - mogą wywoływać alergie i stany zapalne skóry. Jak wynika z włoskich danych, aż 10 proc. dorosłych klientów drogerii doznaje stanów zapalnych skóry.
Złuszczanie naskórka to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i ważna inwestycja w kondycję naszej skóry. To gwarancja, że cera na długie lata zachowa zdrowy i młody wygląd. Dowiedz się, dlaczego warto złuszczać naskórek, szczególnie jesienią.
Po chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.
Skóra to graniczny obszar między nami a otaczającym światem. Nic dziwnego, że to właśnie ona jest wystawiona na wiele szkodliwych czynników. Niestety, sami także przyczyniamy się do jej ciężkiego losu, czasem nawet nie wiedząc jak wiele z codziennych czynności zwyczajnie jej szkodzi. Oto lista 21 czynników szkodliwych dla skóry.
Przebarwienia na skórze to bardzo częsty kłopot, wbrew pozorom spotykany nie tylko po lecie. Wiele osób przez cały rok boryka się z melasmą naskórkową, piegami czy tak zwanymi „plamami starczymi”.
Przy bardzo suchej skórze odczuwa się duży dyskomfort, związany z jej napięciem, dużą wrażliwością oraz świądem. Właściwa kąpiel i pielęgnacja może w dużym stopniu zniwelować te objawy, natomiast nieodpowiednia – znacznie pogorszyć stan skóry. Jak myć bardzo suchą skórę?
Zima to szczególny czas dla naszego organizmu. Przede wszystkim dla skóry twarzy, która w największym stopniu narażona jest na bezpośredni kontakt z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Wiatr, mróz, śnieg, a w ogrzewanych pomieszczeniach suche i ciepłe powietrze powodują, że cera przybiera szary odcień, staje się przesuszona i mało elastyczna.
Sucha skóra jest najcieńsza, najwrażliwsza i najbardziej narażona na przesuszenie, odwodnienie i inne problemy skórne. Co robić, aby nie była szorstka, matowa, ściągnięta i szybko nie pojawiły się na niej zmarszczki?
Suchość skóry to problem nie tylko estetyczny, ale w niektórych przypadkach również zdrowotny. Może być on bowiem objawem chorób takich jak cukrzyca, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Powody nadmiernego wysuszania się skóry mogą być także mniej groźne. Taki negatywny efekt przynosi np. nieodpowiednia pielęgnacja lub nadmierna ekspozycja skóry na działanie światła słonecznego.
Tworzą barierę ochronną i zapobiegają utracie wody. Zwiększają elastyczność skóry, nawilżają, natłuszczają i pomagają w regeneracji naskórka – to tylko niektóre zalety emolientów. Komu przynoszą największe korzyści i dlaczego?
Sucha skóra starzeje się szybciej i jest bardziej podatna na infekcje. Warto więc stale przywracać jej odpowiednie nawilżenie. Wiosna to szczególny czas, aby dodatkowo o nią zadbać.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca