Co zrobić z włosami, które siwieją, to znaczy - tracą swój naturalny kolor, blask i elastyczność? Sposobów na rozwiązanie tego problemu jest kilka. Jednak najlepiej po pomoc udać się do profesjonalisty, który zadba, by włosy były i zdrowe i piękne. Kilkoma cennymi radami dzieli się ekspert Oskar Bachoń.
Słona lub chlorowana woda, wiatr, promienie UV, wysoka temperatura to główni wrogowie naszych włosów latem. Po wakacjach pełnych słońca bądź łatwo zauważyć, że nasze kosmyki nie są w najlepszej kondycji.
Pierwsze siwe włosy pojawiają się około trzydziestki. W wieku 50 lat połowa ludzi traci kolor 50 proc. swoich włosów. Niektórzy uważają ten proces za wręcz atrakcyjny, inni panicznie boją się takich oznak starzenia. Badacze wyjaśniają, dlaczego nasza czupryna traci barwę.
W kuchni jest niezbędna, bo stanowi podstawowy składnik większości polskich potraw i tych obiadowych, i deserowych. Można ją jednak zastosować na niekulinarne sposoby - mąka (pszenna, żytnia, ryżowa lub ziemniaczana) ma wiele właściwości.
Naturalność ponad wszystko - tak najkrócej można określić jeden z najważniejszych trendów w uczesaniach w 2015 roku. Panie, które chciałyby mieć modną fryzurę powinny koncentrować się również na długości włosów, kształcie grzywki i miękkich cięciach. Jak te rady zastosować w praktyce, wyjaśnia ekspert – Hair and Make-up Designer Oskar Bachoń.
Jest niezbędny do wielu różnych dań, często stanowi składnik sosów czy marynaty i nadaje potrawie wyrazistość. Ocet może mieć jednak wiele innych zastosowań.
Już wiele napisano o niezwykłych wartościach odżywczych orzechów. Choć są bowiem kaloryczne, zawierają zdrowe kwasy omega-3, a także ważne witaminy i minerały. Orzeszki ziemne są jednak nie tylko świetnym dodatkiem do dań czy przekąską. Zobacz, jak jeszcze można je wykorzystać.
Swędzenie oczu, nagła wysypka lub opuchlizna, kaszel oraz katar - te objawy doskonale zna każdy alergik. Jeśli sezonowo się pogłębiają, musisz uważać na dodatkowe, nieoczywiste zagrożenia - wskazuje Huffington Post. Oto pięć z nich.
Nikogo nie trzeba zachęcać do ich jedzenia, bo świetnie smakują i są w Polsce powszechnie dostępne. Okazuje się jednak, że znajdują zastosowanie nie tylko na stole - pomidory (i ketchup) można wykorzystać także w innych celach. Zerknij na poniższą listę, może cię zaskoczyć sposób wykorzystania tych popularnych warzyw.
Egzotyczne krajobrazy, oszałamiające kolory, korzenne przyprawy, soczyste owoce i warzywa, tradycyjne targi, a także wyborna kuchnia przyciągają do Maroka miliony turystów. Ale nas, kobiety, kusi coś jeszcze – kosmetyki. Olej arganowy to już popularny i znany wszystkim hit. Podpowiadamy, po jakie jeszcze produkty z tego kraju warto sięgnąć.
- Przychodzi baba z żółtymi włosami do fryzjera i... oczekuje cudu. Wcześniej farbowała włosy byle czym, spaliła je, a my mamy to naprawić. Tylko jak?! Fryzjer to nie czarodziej –zastanawia się Oskar Bachoń, ekspert od fryzur, który tym razem bierze pod lupę koloryzację.
Od jakiegoś czasu zielona herbata stanowi prawdziwy dietetyczny hit. Jest szeroko polecana, ponieważ - jak wykazały liczne badania - sprzyja ochronie przed wieloma problemami zdrowotnymi i na różne sposoby pomaga organizmowi lepiej funkcjonować. Zielona herbata może mieć jednak o wiele więcej zastosowań.
Od dawna wiadomo, że dbanie o urodę to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków. Żeby osiągnąć ładny wygląd skóry, paznokci i włosów, trzeba zadbać też o odpowiedni styl życia, w tym dietę. Zobacz, jakie produkty sprzyjają zdrowej, lśniącej czuprynie.
- Gdy tylko zaczynają się wakacje, a wraz z nimi kolejny sezon wesel, z trwogą zaglądam na Facebooka. Boję się, że na moim ekranie wyskoczy jakiś kalafior zamiast koka. Najgorzej, jeśli będzie z brokatem, piórkami albo innym tałatajstwem - mówi Oskar Bachoń, ekspert od fryzur, który wybija Polkom z głowy kolorowe spineczki, Marię Antoninę i pejsy.
Jesteśmy w połowie sezonu wakacyjnego. Opalanie, kąpiele w morzu, górskie wycieczki. To wszystko jeszcze przed nami. Jednak, aby cieszyć się piękną cerą i zdrowymi włosami musimy postawić na prewencyjną regenerację. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.