Stopy zaczynają się starzeć już około 30 roku życia, a ten proces przyspiesza po 50tce. Czy wiesz, jaka pielęgnacja stóp pozwoli Ci zawsze cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami?
Lato to pora, gdy chcemy korzystać ze słońca, wody i ładnej pogody, bez szkody dla naszego zdrowia. Naszym marzeniem jest, by dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym i letnich sukienkach. Aby nogi wyglądały pięknie, trzeba jednak o nie zadbać. Nie jest to trudne. Wystarczy poświęcić im trochę uwagi, a odwdzięczą się dobrą kondycją i będą się świetnie prezentowały.
Stopy przez całe życie okrążają kulę ziemską średnio trzy razy. Noszą nas przez całe życie, pracują nawet wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach. Poddawane wielu bodźcom, mają wpływ na postawę naszego ciała. Na co zwrócić uwagę i jak o nie dbać?
Razem z kręgosłupem są główną podporą naszego ciała, a także najważniejszym środkiem transportu. Dźwigają na sobie niemałe obciążenie, dlatego warto poświęcić im nieco więcej czasu. Dobrze pielęgnowane odwdzięczą się nie tylko ładnym wyglądem, ale sprawnie poniosą nas tam, gdzie zapragniemy. Jak dbać o stopy i na co zwrócić uwagę, by nie przegapić pierwszych oznak choroby?
Razem z pierwszymi przymrozkami pojawia się popularny problem marznących stóp. Mimo ciepłych skarpet i odpowiednich butów uciążliwe uczucie zimna towarzyszy nam nie tylko w trakcie dłuższego oczekiwania na przystanku, ale również w czasie spacerów czy wieczorów przed telewizorem w domu. Często tej dolegliwości wtóruje nieprzyjemne uczucie szczypania, które może być nawet bolesne. Jak więc poradzić sobie z problemem w warunkach domowych?
Planując relaksujący wieczór z przyjaciółkami lub domowe SPA w pojedynkę stawiamy na nasze ulubione zabiegi. Najczęściej są to kąpiele, peelingi oraz maseczki na twarz. Warto do takiego domowego rytuału dodać również maseczkę na… stopy. Jak się okazuje, taki zabieg wykonany raz na tydzień widocznie poprawia kondycję skóry.
Sezon urlopowy powoli się kończy, co sprawia, że staramy się nadrobić kosmetyczne zaniedbania, których dopuściliśmy się w trakcie wakacji. Wysokie temperatury, ciągłe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, ograniczona liczba zabiegów kosmetycznych oraz wymagające wędrówki mogły okazać się wystarczające, aby doprowadzić stopy do opłakanego stanu.
Nasze stopy na wakacjach nie mają łatwo. Każdego dnia narażane są na otarcia i urazy. Długie, piesze wycieczki, odkryte buty oraz spacery na boso po plaży mogą powodować pęcherze, odciski i skaleczenia. Skóra staje się też zrogowaciała i twarda. Po urlopie warto więc poświęcić jej trochę czasu, aby przywrócić stopom właściwą kondycję.
Przyczyną przykrego zapachu stóp nie jest jedynie pot, a namnażające się na skórze bakterie. Świeży pot zdrowego człowieka nie ma woni. Za jego intensywność może jednak odpowiadać nasza dieta czy zażywane lekarstwa. Duża ilość czosnku czy kalafiora oraz silne leki np. antytrądzikowe, mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.
Wysokie temperatury i suche powietrze - te cechy lata mają duży wpływ na kondycję naszego ciała, począwszy od włosów i oczu, przez skórę, kończąc na stopach. Co zrobić, gdy doskwierają ciepło i duszność, a my nie możemy pozwolić sobie na zdjęcie obuwia w biurze czy tramwaju i chwilę ulgi? Istnieje wiele sposobów, dzięki którym zdrowie i dobra kondycja naszych stóp są możliwe.
Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie ograniczamy liczbę wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na wagę bagażu najczęściej zabieramy ze sobą tylko niezbędne preparaty. Nie chcemy również tracić czasu, który potrzebny jest np. na wykonanie kąpieli i dokładnego peelingu stóp.
Stopy są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na urazy i otarcia. To na nich opieramy cały nasz ciężar. Warto o nie zadbać, w szczególności na wiosnę, kiedy postanawiamy więcej się ruszać i pracować nad naszą kondycją. Nie ważne jaki sport uprawiamy, powinniśmy pomyśleć o właściwej ochronie stóp, aby sobie nie zaszkodzić.
To uciążliwy i czasem bardzo bolesny problem. Odpowiedzialne za nie są niewygodne buty, wady śródstopia lub nieprawidłowy chód. Odciski pojawiające się na stopach, bo o nich mowa, to miejscowe stwardnienia skóry, które są problemem wielu z nas. Oto kilka sposobów na to, aby raz na zawsze uporać się z tą dokuczliwą przypadłością.
Potliwość stóp to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny, który zdarza się, że zawstydza nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jego przyczyną może być chodzenie w nieprzewiewnym obuwiu lub skarpetkach ze sztucznych materiałów. Jeśli jednak właściwe obuwie nie poprawia sytuacji, to przed wizytą u lekarza medycyny estetycznej, warto zastosować odpowiednią pielęgnację.
Chcąc cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami latem, już teraz należy rozpocząć ich intensywną regenerację. Skóra stóp trzymana zimą w ciężkich i mało przewiewnych butach rogowacieje i pęka. Dodatkowo częste zmiany temperatury, przemarznięcia czy przemoczenia pozbawiają ją wody i cennych lipidów. W jaki sposób przywrócić ją do odpowiedniej kondycji? Prezentujemy kilka sposobów na domową odnowę stóp.