Drzewa klonowe są najbardziej znane z uzyskiwanego z nich syropu i pięknych jesiennych liści. Okazuje się też, że liście te nie tylko same ładnie wyglądają, ale mogą też zadbać o zachowanie młodego wyglądu skóry - ekstrakt z nich pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.
Mówi się, że twarz ozdobiona piegami jest niczym gwiaździste niebo. Dlatego nie wstydzą się ich takie gwiazdy, jak Julia Roberts, Julian Moore, czy Katarzyna Dowbor. Jednak piegom warto przyglądać się nie tylko ze względu na ich urodę, ale również na nasze zdrowie.
{gencode}{/gencode}Niektórzy z nas lubią piegi zarówno u siebie, jak i u innych. Przebarwienia skóry nie zawsze jednak dodają uroku. Często są niechcianymi i postarzającymi plamkami, które mogą być uciążliwe i odbierać pewność siebie. Przebarwienia to powszechny problem, szczególnie u kobiet dojrzałych. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można je pokonać. Zima to najlepszy czas na to, aby zmierzyć się z przebarwieniami.
Jeśli na prawym ramieniu masz ponad 11 pieprzyków, możesz cechować się wyższym ryzykiem raka skóry.
To jeden z najczęściej występujących problemów medyczno-kosmetycznych, z którym zmagają się kobiety. Przebarwienia skóry mogą pojawiać się jako powikłanie po zabiegu czy na skutek zaburzeń hormonalnych. Najczęściej odpowiada za nie słońce, dlatego też są niechcianą pamiątką z wakacji. Ten powszechny problem dotyka zwłaszcza kobiet dojrzałych. Jak walczyć z przebarwieniami skóry?
Piegi mogą upiększać, jednak wiele osób bardzo chętnie by się ich pozbyło. Przebarwienia na skórze da się na szczęście skutecznie usuwać. Warto też im zapobiegać.
Przebarwienia skóry to jeden z najcześciej zdarzających się problemów kosmetyczno-medycznych, z jakimi borykają się kobiety. Jakkolwiek przyczyny tych dolegliwości są różne, najbardziej dają się we znaki po pierwsze w okresie wiosenno-letnim, po drugie w pewnym wieku - najintensywniej u pań po pięćdziesiątce.
Kolor skóry człowieka jest uzależniony od obecności i stężenia pigmentu o nazwie melanina. Pigment ten jest syntetyzowany przez komórki zwane melanocytami. Wraz z upływem lat i częstą ekspozycją na słońcu mechanizm barwienia skóry ulega zaburzeniu.
Znamiona definiuje się jako wrodzone nieprawidłowości w skórze spowodowane niedoborem lub nadmiarem któregoś ze składników tkankowych, których ujawnienie może nastąpić wcześnie, bądź w życiu dojrzałym. Znamiona mogą być płaskie lub guzowate, mają rożną barwę, wielkość i kształt, pojawiają się na niemal każdej części ciała. Bywają niebezpieczne, ponieważ w razie mechanicznego podrażnienia lub działania promieniowania UVB mogą ulec modyfikacji w czerniaka – nowotwór, który łatwo ulega zezłośliwieniu.
Piegi – ciemne, drobne plamki na skórze, dla wielu osób są źródłem kompleksów, według innych dodają uroku.
Jest to zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W ten sposób likwidowane są objawy starzenia oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze. Używane jest do tego celu silne światło o odpowiedniej długości fali, które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu.
Jak można choć częściowo zminimalizować podczas słonecznego opalania ryzyko starzenia się skóry, zmniejszenia jej elastyczności, powstania zmarszczek głębokich, piegów, przebarwień, fotouczuleń czy wreszcie poparzeń słonecznych? Na pewno każdy z nas chce aby tegoroczne wakacje były pełne słońca, relaksu, bez oparzeń słonecznych i problemów z cerą.