Osoby, które łatwo się nudzą, frustrują lub są niecierpliwe, są bardziej skłonne do skubania skóry i innych powtarzających się zachowań skoncentrowanych na ciele - mówią badacze z Uniwersytetu w Montrealu.
Umiejętność odnoszenia się do samego/samej siebie z odpowiednią dozą troski pomaga osłabić związek między perfekcjonizmem a depresją.
Nie warto wkładać sto procent serca w każde zadanie do wykonania, perfekcjonizm nie popłaca - prowadzi do wypalenia zawodowego.
Jeśli jesteś perfekcjonist(k)ą, nieraz przechodzisz z sobą trudne chwile, gdy dostrzegasz błędy lub nawet drobne niedociągnięcia. Gdy powtarzasz sobie, bez względu na wynik włożonego wysiłku, że można to było zrobić jeszcze lepiej, wywierasz na sobie ogromną presję, która może być przeciwskuteczna i sabotować twoje przedsięwzięcia.
Nadmierne oddanie się obowiązkom zawodowym czyli pracoholizm jest uzależnieniem behawioralnym, podobnie jak zakupoholizm czy hazard. Okazuje się, że do powstawania tego problemu może przyczynić się bezpośrednio wysoka motywacja do pracy, a także bycie perfekcjonistą – sugerują brytyjscy badacze z University of Kent.