Wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w dziedzinie przestrzegania przepisów o wypłacie wynagrodzeń i innych świadczeń przysługujących za pracę są nadal dalekie od oczekiwań. Wywiązywanie się pracodawców z tego podstawowego obowiązku od lat stanowi problem, zmienia się tylko jego skala. Liczba przypadków niewypłacenia wynagrodzenia za pracę wzrosła z 52,2 tys. w roku 2008 do do 86,3 tysięcy w 2009.
24-go lipca odbyła się sejmowa debata na temat wysokości cen i choć minister finansów Jacek Rostowski zapewniał, że „w Polsce nie ma szalejącej drożyzny”, konsumenci są innego zdania. Jak radzą sobie z wysoką inflacją polskie rodziny?
Mimo, że wysokość pensji rośnie, znaczący wzrost cen (głównie produktów żywnościowych), jest dotkliwie odczuwany przez konsumentów. Ponadto – jak informuje komunikat CBOS - 90% respondentów spodziewa się, że inflacja jeszcze wzrośnie.
W Melbourne, drugim pod względem wielkości mieści Australii miał miejsce nietypowy protest – seniorki obnażały się wyrażając niezadowolenie z powodu rosnących cen benzyny oraz żywności i niedostatecznej – ich zdaniem – opieki ze strony rządu.
Z sondażu przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą" w przededniu strajków w służbie zdrowia wynika, że według większości respondentów - 85 procent lekarze powinni więcej zarabiać. Ponadto 61 procent badanych przyznało, że wyraziłoby zgodę na niewielkie opłaty za każdą wizytę u lekarza.
Kilkanaście mieszkanek Głogowa napisało do marszałka Sejmu i ministra pracy z prośbą o podjęcie kroków mających na celu wypłatę pensji, a później emerytury paniom zajmującym się domem - informuje Gazeta Lubuska.