Dziś osoby dojrzałe prowadzą aktywny tryb życia, intensywnie dbają o urodę i regularnie poddają się zabiegom w salonach kosmetycznych, czy spa. W opóźnieniu procesów starzenia pomagają sport, zdrowa dieta i współczesna kosmetologia.
Włókniaki, punkty rubinowe, brodawki, kurzajki - wszystkie niechciane wyrostki postarzają i sprawiają, że cera prezentuje się po prostu źle. W tej nierównej walce na szczęście można liczyć na dwóch sprzymierzeńców - dermatologa i jesień.
Regularnie stosowany peeling całego ciała ma dobroczynny wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale także na jej jędrność i ukrwienie. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zachowuje on piękny kolor, gładkość i sprężystość niezależnie od wieku.
Kosmetyki oparte na naturalnych składnikach zdobywają coraz większą popularność. Po podstawowych liniach pielęgnacyjnych pojawiają się nowe pomysly. Firma Joanna zaprezentowała kolekcje peelingów wygładzających do ciała z naturalnymi drobinkami.
Piękne dłonie to wizytówka kobiety. Wypielęgnowane ręce wraz z pięknymi paznokciami dodają kobiecie uroku, natomiast zaniedbane i zniszczone mogą ująć blasku całej postaci. Pielęgnacja dłoni nie jest trudna ani czasochłonna, jednak aby przynosiła efekty, trzeba wykonywać ją regularnie.
Rogowacenie okołomieszkowe skóry (tzw. keratosis pilaris) to łagodna, choć uciążliwa dolegliwość, której przyczyną jest nieprawidłowe rogowacenie naskórka. W jego wyniku powstają chropowate w dotyku czopki rogowe, przypominające wyglądem „gęsią skórkę". Mogą pojawić się przede wszystkim na udach i ramionach, ale także zmiany także na twarzy, policzkach, w okolicach brwi, przedramionach czy nawet pośladkach. W okresie zimowym problem rogowacenia naskórka znacznie się nasila.
Skóra twarzy to jedna z najdelikatniejszych części ciała. Wymaga więc szczególnie troskliwej pielęgnacji. Nie wystarczy codziennewklepanie kremu - kosmetolodzy radzą, by przy tej okazji wykonywać takze masaż twarzy. Pomoże to nie tylko w optymalnym wykorzystaniu kosmetyku, ale także poprawia koloryt, elestycznośc i jędrność skóry.
To właśnie jesienią płacimy cenę za beztroskie wylegiwanie się na słońcu podczas wakacji i zapominanie o odpowiedniej ochronie przed promieniowaniem UV. Po lecie nasza cera jest przesuszona, często dostrzegamy też nowe zmarszczki i przebarwienia. Pora więc zafundować jej zabiegi złuszczające.
Wystarczy zmiana temperatury lub pikantna potrawa, aby na Twojej twarzy pojawiło się zaczerwienienie? To znak, że możesz mieć problem z pękającymi naczynkami. Taka cera wymaga szczególnej troski, dlatego podstawy jej pielęgnacji powinniśmy znać niczym abecadło.
Wszyscy wiedzą, że sen to niezbędny odpoczynek , który regeneruje ciało i stanowi „lek" na różne dolegliwości. Sen jest jednocześnie silnym kosmetykiem, który sprawia, że inni postrzegają nas jako piękniejszych, wynika z badań Karolinska Institutet w Szwecji.
Młody wygląd skóry w dojrzałym wieku? To da się osiągnąć dzięki wielokierunkowemu podejściu, mówią eksperci. A co ważne, zabiegi na rzecz urody nie obejmują konieczności pójścia pod skalpel...
Niesamowite właściwości naturalnych owoców i roślin w pielęgnacji skóry znane są od pokoleń. Już nasze babki wykorzystywały zbawienną moc owoców w codziennej pielęgnacji ciała - likwidując przebarwienia skóry sokiem z cytryny czy aplikując maseczkę z moreli dla pięknego, młodego wyglądu twarzy.
W okresie wiosennym nasza skóra musi zmagać się ze zmianami spowodowanymi wpływem czynników zewnętrznych: chłodem poranków, ciepłem centralnego ogrzewania, silnymi podmuchami wiatru. Wszystko to sprawia, że staje się ona sucha, szorstka, matowa. Marzymy wówczas o tym, by zrzucić stary naskórek i jak wąż, przybrać nowy, świeży wygląd.
Trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Uważa się, że dotyczy 80% populacji w wieku między 12-30 rokiem życia. Występuje z taką samą częstotliwością zarówno u kobiet jak i mężczyzn, chociaż chłopcy mają trądzik o bardziej nasilonej postaci. U 15% pacjentów trądzik ma ciężki przebieg, wymagający leczenia ogólnego.
Nasza skóra regeneruje się co 28-30 dni. Stare komórki rogowacieją i złuszczają się, żeby zrobić miejsce nowym. Niestety ten proces zaczyna słabnąć jeszcze przed trzydziestką, dlatego warto go wspomóc. Bagatelizując to sprawimy, że nasza cera stanie się szara, szorstka i pozbawiona blasku. Pozwólmy naszej skórze pozbyć się martwych komórek, resztek kosmetyków, kurzu i łoju. Jak to zrobić?