Intensywne tempo, narażenie na nadmierny stres i przemęczenie to codzienność wielu kobiet. Zbyt szybka prędkość życia skutkuje tym, że nie zwracamy uwagi na to czy przebywamy w zanieczyszczonym środowisku i narażamy skórę i organizm na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Nieświadomie nasza skóra toczy nieustanną walkę z wolnymi rodnikami. Jak możemy jej pomóc?
Wielu z nas w czasie tegorocznych wakacji korzystało z kąpieli słonecznych, nie zawsze pamiętając o kremie z filtrem. Nagle wydaje się, że zmarszczki są bardziej widoczne, a skóra stała się przesuszona, mniej elastyczna i podrażniona. Początek jesieni to czas, kiedy warto naprawić szkody wyrządzone przez promienie słoneczne i przygotować skórę na chłodniejsze temperatury.
Skóra wokół oka jest bardzo delikatna i wymaga szczególnego traktowania. Z biegiem lat bardziej widoczne stają się problemy, które jej dotykają – cienie, worki, opadające powieki czy zmarszczki. Domowe sposoby walkę z tymi problemami mogą nie przynieść efektów. Może się okazać, że potrzebne będą zabiegi medycyny estetycznej. Jak radzić sobie z najczęstszymi mankamentami w okolicach oczu opowiada dr Przemysław Styczeń, lekarz medycyny estetycznej.
Po chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.
Upływ czasu sam w sobie zostawia na skórze ślady. Wraz z biegiem kolejnych lat skóra traci elastyczność, nawilżenie i gęstość, co staje się widoczne w postaci linii, załamań, czy bruzd. Do pewnego stopnia można ten proces wyhamowywać. Sprawdź co robić, by wizualne starzenie się było nieco wolniejsze.
Jesień może być piękna, ciepła i słoneczna, albo mroźna, z deszczem i roztopionym śniegiem. Kiedy rano wychodzisz z domu jest przymrozek, a kiedy wracasz, temperatura sięga kilkunastu stopni i świeci słońce. Niezależnie od tego, jaka akurat aura panuje za oknem – o jednym nie powinnaś zapominać – o właściwej pielęgnacji. Przygotowaliśmy 10 ważnych wskazówek, jak właściwie zadbać o skórę jesienią.
Zima to szczególny czas dla naszego organizmu. Przede wszystkim dla skóry twarzy, która w największym stopniu narażona jest na bezpośredni kontakt z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Wiatr, mróz, śnieg, a w ogrzewanych pomieszczeniach suche i ciepłe powietrze powodują, że cera przybiera szary odcień, staje się przesuszona i mało elastyczna.
Złuszczanie naskórka polega na usunięciu najstarszych martwych komórek skóry na zewnętrznej jej powierzchni. Obejmuje ono różne zabiegi - i chemiczne, i mechaniczne. Ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne.
To uciążliwy i czasem bardzo bolesny problem. Odpowiedzialne za nie są niewygodne buty, wady śródstopia lub nieprawidłowy chód. Odciski pojawiające się na stopach, bo o nich mowa, to miejscowe stwardnienia skóry, które są problemem wielu z nas. Oto kilka sposobów na to, aby raz na zawsze uporać się z tą dokuczliwą przypadłością.
Gorsza kondycja skóry po zimie to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Przy ujemnych temperaturach mniej się pocimy, ale skóra jest także mniej natłuszczona, zmniejsza się bowiem wytwarzanie płaszcza płaszcz lipidowego, który jest naturalną ochroną przez czynnikami zewnętrznymi. Kolejnym negatywnym czynnikiem jest centralne ogrzewanie, które wysusza powietrze w pomieszczeniach i odbiera tym samym wilgoć skórze. Również nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy i mikroelementy nie jest obojętna dla naszego organizmu. Efekt to poszarzała, cienka skóra, popękane naczynka krwionośne, przebarwienia i nierówny koloryt.
Zauważasz u siebie spadek elastyczności i przesuszenie skóry? Zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne? Nie czekaj aż problem stanie się poważny – wypróbuj jeden ze sposobów na rewitalizację skóry.
Często mówimy, że mężczyźni mają szczęście gdyż starzeją się wolniej od kobiet. A przecież używają od nas mniej kremów, nie stosują zabiegów czy skomplikowanych kuracji. W czym zatem tkwi sekret? Oczywiście w innej budowie i grubości skóry, ale także… w goleniu! Goląc się kilka razy w tygodniu fundują skórze twarzy systematyczne złuszczanie, które przedłuża jej młodość. Kobiety, które z pewnością nie ogolą twarzy w ramach zabiegu złuszczającego muszą więc radzić sobie inaczej. Co więc zafundować skórze aby przedłużyć jej młodość?
Peeling to bardzo ważny krok w kompleksowej pielęgnacji skóry. Jego nadrzędnym zadaniem jest złuszczenie zewnętrznej, zrogowaciałej warstwy naskórka, co niesie za sobą szereg korzyści prowadzących do poprawy kondycji skóry. Szukając odpowiedniego dla nas peelingu często natykamy się na różne rodzaje drobinek złuszczających, między innymi solne i cukrowe. Czym się różnią? Które z nich lepiej sprostają naszym oczekiwaniom?
Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom. Prawidłowa pilęgnacja stóp pomoże nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i zrelaksuje. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w przygotowaniu domowego SPA dla stóp i jak przeprowadzić taki zabieg krok po kroku.
Skóra człowieka jest w ciągłym ruchu. Jej komórki nieustannie odradzają się, obumierają, a następnie zastępowane są przez nowe. Jednak wraz z wiekiem, a także pod wpływem stresu, zanieczyszczeń środowiska czy indywidualnych predyspozycji, proces ten może ulegać zaburzeniom lub spowolnieniu. Kosmetykiem, który może pomóc w regularnym odnawianiu się naskórka poprzez stymulację produkcji włókien kolagenowo-elastynowych są peelingi.