Z każdym dniem zwiększają się straty spowodowane katastrofalną powodzią w Polsce. Organizacje charytatywne zaczęły już organizować pomoc poszkodowanym. Potrzebne są zarówno pieniądze jak i żywność, środki czystości oraz inne artykuły niezbędne do życia osobom, które w wyniku żywiołu straciły niemal wszytsko. Wkrótce też niezbędne będą środki pozwalające wrócić ofiarom kataklizmu do normalnego życia.
16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Szacuje się, że obecnie co szósty mieszkaniec Ziemi cierpi z powodu niedożywienia.
Coraz więcej organizacji wychodzi z propozycją do tych wszystkich, którzy nie potrafią sami poprawnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jeżeli podatnik zechce przekazać na rzecz danej instytucji, fundacji czy organizacji 1% podatku, może liczyć na bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT.
W sytuacji wypadku lub innego zagrożenia nasi bliscy często nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. W dowodzie osobistym i innych dokumentach, które nosimy w portfelu, najczęściej nie mamy zapisanych numerów kontaktowych. Nieliczni mają je na kartce papieru lub w telefonie komórkowym. Najlepszym sposobem na zapisanie tak ważnej informacji jest karta ICE - trwała, plastikowa, z 3 numerami do naszych najbliższych.
Co roku na świecie 3 miliony ludzi umiera na malarię. Co 30 sekund jedno afrykańskie dziecko przegrywa walkę z tą chorobą. W maju ruszyła kampania Polskiego Czerwonego Krzyża „Stop malarii”, dzięki której każdy może pomóc. Ambasadorką kampanii jest Beata Pawlikowska, która poprowadzi humanitarną wyprawę PCK do Afryki.